No siinähän se
https://riikkapurra.net/2023/07/27/puolustuspuheenvuoro/
Kun lukee itse niin ei ole muiden poimimien katkelmien ja tulkintojen armoilla.
Suomalainen uskoo kun näkee omin silmin
4
297
Vastaukset
- Anonyymi
80% uskoo vaikka ei näkisikään muuten pandemiat eivät olisi mahdollisia.
- Anonyymi
En ymmärrä miten media voi alentua tällaiseen sirkukseen.
Kirja on niin tökerösti tehty ja niin älyttömiä väitteitä, että siinä näkyy suorastaan käsketyn viranomaisporukan tai heidän kätyriensä kädenjälki, niiden, jotka ovat kuin pikkupoikia käskijän edessä. Kuka on tehnyt tuon kirjan?
Yritetäänkö sillä peitellä jotain vakavampaa taustalla olevaa? Veripikkuleipiä?! Mutta kuitenkin ohjeet varautumisen suhteen ovat erittäin asiantuntevaa tasoa. Onko kirja varoitus joillekin, että viranomaiset ja asioista tietävät voivat keksiä mitä hyvänsä, ja ihmiset uskovat sen, ainakin idiootit?
Näyttää siltä, että taustalla olisi ollut jotain vakavampaa, jota nyt peitellään tällä teoksella ja syytteillä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009991359.html- Anonyymi
Nimittäin yhtälö näyttää selvältä: Supo totesi muutama vuosi sitten, että on vaarallista puhua väestönvaihdoksesta, johon siis näyttäisi liittyvän myös huoli valkoisen rodun katoamisesta. Hallituksen taholta (oliko se Halla-Aho vai kuka?) on tullut paholaiseen viittaavaa tekstiä, joka viittasi paholaisen kanssa neuvottelemiseen.
Miksi tämä uutinen ikäänkuin yrittää peitellä näitä ylempänä olevia uutisia? Viesti on senkaltainen, kuin haluttaisi sanoa, että Suomi on niin hyvä maa, että täällä ei mitään vastarintaa voi olla, eikä saa olla...?
Uutisointi on tehty samaan tyyliin kuin asialla olisi ollut Neukkulan KGB.
"mikäs muukaan kuin...? AHAA! Syyllinen on saatu varmasti kiinni! Varma tapaus!
Miksi Suomen poliisi ja media toimii kuin KGB ja FSB? Kaikki valtakunna uhat on jotain alempaa, jotain kristinuskoa vastustavaa...? Valmistautuuko media opiskelemaan elämää Venäjän alaisuudessa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614358KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1443120Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472428Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462343- 981985
- 241883
- 281596
- 221584
- 1501411
- 341233