Joku on täällä alkanut levittää perättömiä väittämiä Sandelsista. Mitä sitten vaikka Sandels ei edusta yhtä vihervasemnistolaista linjaa kuin Sanoma ja YLE?
Ei se tee kanavasta mitään Persumediaa eikä pahaa poikaa tai tyttöä. Täysin asiallinen kanava jonka voi valita jatkossakin.
Radio Sandels ajojahti
13
476
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmeisesti Pookileiriläinen asialla taas jauhamassa skeidaa Sabdelsista, kun syö kuulijamääriä. Tehkää paremmin, jos ei pärjää kilpailussa. Pois tuollaiset mustamaalaamiset.
- Anonyymi
Kuulostaa uskottavalta taas. Bauerilla paniikkia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuulostaa uskottavalta taas. Bauerilla paniikkia.
Tai sitten fanaattinen Pookifani.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tai sitten fanaattinen Pookifani.
Pookiukko nykyisin salaisesti häiriköi. Ei saanut kouluaikoinaan kiusata tarpeeksi. Ehkä sai päivittäin selkäänsä.
- Anonyymi
Mikä v1tun ajojahti?
- Anonyymi
Se tarkoittaa sitä kun tulee ihan kauhea kiire ostamaan kaljaa hetkellä jolloin kaupat on menossa kiinni. On meinaa kokemusta. Sandelssit on meinannut jäädä ostamatta kun loppuu kesken. Ilta kun on ollut silloin nuori niin onhan se ihan kauheeta. Kuski etittävä ja kaikkee kun ei itse ole ajokunnossa. Se on helvetillinen tilanne.
- Anonyymi
Mielikuva ja mielipide ei tee mistään väitteestä perätöntä. Jos asema kuulostaa persuradiolta, niin sitten se kuulostaa. Toinen voi kokea sen keskustalaiseksi. Ne ovat näkemyksiä.
- Anonyymi
Jokaisen ihmisen kokemus on yksilöllinen, mutta ihmisen kokemus voi olla myös väärä. Silti se ei poista ihmisen kokemusta asiasta. Joku voi kokea raa-an pihvilihan kypsänä se ei silti ole kypsä.
Kokeehan aika moni kommenttien perusteella YLE:nkin hyvin oikeistolaiseksi mediataloksi. Joku kokee maapallon litteäksi. No se ei silti ole sitä.
Aika moni pitää myös Kokoomusta oikeistolaisena ja nimen omaan talouoikeistolaisena puolueena. Toki Suomen kontekstissa joo vs vasemmistopuolueet, mutta siinä kontekstissa minkä itse miellän ja jos vertaa verrokkeihin muissa maissa kuiten Ruotsi, matkaa talousoikeistolaiseksi puolueeksi on vielä älyttömästi. Ruotsissa vasemmistopuolue Demaritkin on oikeammalla politiikassa kuin Kokoomus Suomessa.
Onko persut oikeistolainen puolue. Kyllä ja ei. Tämä ei ole tuntemus vaan fakta. Melkein kaikessa muussa paitsi talousasioissa Persut on oikeistolainen. Nyt uudella kookoonpanolla käännöstä on tullut ehkä askeleen verran oikeammalle taloudessakin, mutta vielä viimekaudella suurimmalta muutama edustajaa lukuunottamatta puolue oli talousasioissa yhtä vasemmistososialistinen kuin Marinin Demarit.
HOX
Hallitus vastuu toki pakottaa Persuja oikeistolaisempaan taloudenpitoon kuin ehkä olisivat muuten halukkaita.
- Anonyymi
Kuka kieltää Pookin ja Sandelsin olevan äärioikeiston tukemia propagandakanavia?
- Anonyymi
Kuka todistaa faktoilla Sandelssin olevan?
- Anonyymi
On lopetettava.
- Anonyymi
Ei sandelsia lopeteta. Ei tämä onneksi mikään venäjä ole. Eikä tule koskaan olemaan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016153
- 2123406
Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!183335Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j663298Niin voimakkaat tunteet
Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi162515Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen
sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk242494Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.282353- 2702081
Puhe on halpaa
Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.441646- 251417