Radio Sandels ajojahti

Anonyymi-ap

Joku on täällä alkanut levittää perättömiä väittämiä Sandelsista. Mitä sitten vaikka Sandels ei edusta yhtä vihervasemnistolaista linjaa kuin Sanoma ja YLE?

Ei se tee kanavasta mitään Persumediaa eikä pahaa poikaa tai tyttöä. Täysin asiallinen kanava jonka voi valita jatkossakin.

13

466

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilmeisesti Pookileiriläinen asialla taas jauhamassa skeidaa Sabdelsista, kun syö kuulijamääriä. Tehkää paremmin, jos ei pärjää kilpailussa. Pois tuollaiset mustamaalaamiset.

      • Anonyymi

        Kuulostaa uskottavalta taas. Bauerilla paniikkia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuulostaa uskottavalta taas. Bauerilla paniikkia.

        Tai sitten fanaattinen Pookifani.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tai sitten fanaattinen Pookifani.

        Pookiukko nykyisin salaisesti häiriköi. Ei saanut kouluaikoinaan kiusata tarpeeksi. Ehkä sai päivittäin selkäänsä.


    • Anonyymi

      Mikä v1tun ajojahti?

      • Anonyymi

        Se tarkoittaa sitä kun tulee ihan kauhea kiire ostamaan kaljaa hetkellä jolloin kaupat on menossa kiinni. On meinaa kokemusta. Sandelssit on meinannut jäädä ostamatta kun loppuu kesken. Ilta kun on ollut silloin nuori niin onhan se ihan kauheeta. Kuski etittävä ja kaikkee kun ei itse ole ajokunnossa. Se on helvetillinen tilanne.


    • Anonyymi

      Mielikuva ja mielipide ei tee mistään väitteestä perätöntä. Jos asema kuulostaa persuradiolta, niin sitten se kuulostaa. Toinen voi kokea sen keskustalaiseksi. Ne ovat näkemyksiä.

      • Anonyymi

        Jokaisen ihmisen kokemus on yksilöllinen, mutta ihmisen kokemus voi olla myös väärä. Silti se ei poista ihmisen kokemusta asiasta. Joku voi kokea raa-an pihvilihan kypsänä se ei silti ole kypsä.

        Kokeehan aika moni kommenttien perusteella YLE:nkin hyvin oikeistolaiseksi mediataloksi. Joku kokee maapallon litteäksi. No se ei silti ole sitä.

        Aika moni pitää myös Kokoomusta oikeistolaisena ja nimen omaan talouoikeistolaisena puolueena. Toki Suomen kontekstissa joo vs vasemmistopuolueet, mutta siinä kontekstissa minkä itse miellän ja jos vertaa verrokkeihin muissa maissa kuiten Ruotsi, matkaa talousoikeistolaiseksi puolueeksi on vielä älyttömästi. Ruotsissa vasemmistopuolue Demaritkin on oikeammalla politiikassa kuin Kokoomus Suomessa.

        Onko persut oikeistolainen puolue. Kyllä ja ei. Tämä ei ole tuntemus vaan fakta. Melkein kaikessa muussa paitsi talousasioissa Persut on oikeistolainen. Nyt uudella kookoonpanolla käännöstä on tullut ehkä askeleen verran oikeammalle taloudessakin, mutta vielä viimekaudella suurimmalta muutama edustajaa lukuunottamatta puolue oli talousasioissa yhtä vasemmistososialistinen kuin Marinin Demarit.

        HOX
        Hallitus vastuu toki pakottaa Persuja oikeistolaisempaan taloudenpitoon kuin ehkä olisivat muuten halukkaita.


    • Anonyymi

      Kuka kieltää Pookin ja Sandelsin olevan äärioikeiston tukemia propagandakanavia?

      • Anonyymi

        Kuka todistaa faktoilla Sandelssin olevan?


    • Anonyymi

      On lopetettava.

      • Anonyymi

        Ei sandelsia lopeteta. Ei tämä onneksi mikään venäjä ole. Eikä tule koskaan olemaan!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2648
    2. 164
      2081
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      116
      1341
    4. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1306
    5. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1256
    6. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      29
      1194
    7. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1161
    8. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1142
    9. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1119
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      84
      1078
    Aihe