Olympus E-300

Minun käyttööni hyvät speksit kohtuuhintaan (14-45 - tarvitsen laajakulmaa eikä ole varaa Canonin 10-22 milliseen), mutta onkos kenelläkään kokemuksia?

Filmijärkkärini ovat olleet Olympuksia 20 vuotta, vaimo on tosin Nikon-nainen, digikompakteina on ollut Canoneita.
4702
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

master-softa toimii hienosti, kameran asetukset toimii selkeästi, kuvanlaatu ei testaamiseni perusteella ollut edes d70 tasoa. riippuu varmaan editoinnista tai huonoista taidoistani luontokuvissa, kuviin jäi sellanen sameus/verho?

Äänestä
  • Kiitos kommentista!

    Kompakteilla ottamissani kuvissa on usein myös sinertävä verho, jonka olen ajatellut johtuvat UV-suodattamattomuudesta, mutta en lainkaan tiedä, vaikuttaako UV digisensoreihein.

    Photoshop kyllä on hoitanut sen pois aika mukavasti.

    Äänestä

Katsopa www.warthog.fi saat tietos kohtalaisen paljon E-300:sta

Äänestä
  • En tosin saa ihan tarkkaa kuvaa (!) warthogin mielipiteestä, mutta aika lupaavalta vaikutti.

    Kiitos linkistä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asafoetida kirjoitti:

Minun käyttööni hyvät speksit kohtuuhintaan (14-45 - tarvitsen laajakulmaa eikä ole varaa Canonin 10-22 milliseen), mutta onkos kenelläkään kokemuksia?

Filmijärkkärini ovat olleet Olympuksia 20 vuotta, vaimo on tosin Nikon-nainen, digikompakteina on ollut Canoneita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu