Sukusolujen luovuttaja Helsingissä

Luovutan sukusoluja Helsingissä ns muumimuki -menetelmällä. Periaatteinani ovat vastavuoroinen kunnioitus, luotettavuus ja kohteliaisuus.
Noudatan samoja käytäntöjä mitä klinikallakin noudatetaan:
- sukupuolitautitestit kunnossa (näistä todiste)
- pidättäytyminen vähintään kolme päivää ennen luovuttamista
- anonymiteetti molemmin puolin

Olen vakituisessa avoliitossa nyt kahdeksatta vuotta ja minulla on yksi lapsi.

Oman lapsen saamisen myötä ymmärsin kuinka merkittävä ja kaunis asia vanhemmuus on ja aloin tietenkin miettimään miten voisin auttaa lapsettomia pariskuntia tässä asiassa. Minulle tärkeää on kuulla lapsen tulevan vakaaseen kotiin ja sen olevan todella toivottu lisä perheeseen.

Muita tietoja:

-Geenit Suomesta ja Ruotsista
-Ei periytyviä tauteja
-Syntynyt 1988
-Pituus 187cm
-Paino 85kg
-Ruskeat hiukset, ruskeat silmät
-Koulutus yliopisto, harrastukset musiikin ja kuvataiteen parissa
-Aktiivinen urheilija
-En tupakoi, en käytä alkoholia (oikeasti, olen ollut absolutisti jo pitkään) enkä mitään muitakaan päihteitä

Onnistuneen hedelmöityksen tapahduttua lähetän luovutuksen vastaanottajalle kattavat anonyymit tiedot mahdollisista periytyvistä fyysisistä ja psykologisista ominaisuuksista omalta puoleltani. Myös toki terveystietoni vauva-ajaltani ja varhaislapsuudestani, jotta luovutuksen vastaanottajalla on mahdollisuus tarkkailla oman lapsensa kehitystä verraten sitä sukusolujen luovuttajan varhaiskehitykseen.

Tiedotan luovutuksen vastaanottajalle myös yhteydenottotavan tulevaisuutta varten, jonka kautta minut saa kiinni vuosienkin päästä, jos luovutuksen vastaanottaja niin haluaa. Viimeistään viidentoista vuoden kuluttua onnistuneesta hedelmöityksestä pyrin tiedottamaan henkilöllisyyteni sukusolujen vastaanottajien tietoon.


Lisätiedot ja tarkempi keskustelu:

luovutus88 @ gmail . com
(poista välimerkit)

Tarkistan sähköpostin pari kertaa viikossa.

7

713

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mrna rokotteista ei ollut mitään mainintaa.
      Kaikkein oleellisin tieto nykyään kun periytyvyys aspektista ei tiedetä mitään.

      • Hyvä pointti. Kiitos.

        En ole ottanut tähän asti kehitettyjä mRNA -rokotteita.


      • Anonyymi
        tuomas.suomalainen kirjoitti:

        Hyvä pointti. Kiitos.

        En ole ottanut tähän asti kehitettyjä mRNA -rokotteita.

        Siinähän ei sitten vakuuttelu auta, vaan asia pitää todistaa verinäytteellä labrassa, jossa tutkitaan piikkiproteiinin vasta- aineet.

        Rokottamattomilla ei ole vasta- aineita.


    • Anonyymi

      koska testit viimeksi sukupuolitestit viimeksi tehty? tietääkö avovaimosi asiasta? oletko käynyt testauttaan siittiöt jotta tietää niiden olevan a luokkaa? :)

      • Avovaimon kanssa olemme keskustelleet tästä luovutusasiasta avoimesti, laajasti ja hienossa yhteisymmärryksessä.

        Sukupuolitestit viime lokakuulta. Alkaa olemaankin aika käydä uudelleen, vaikka olenkin vakituisessa yksiavioisessa avoliitossa. Helpostihan tuo onnistuu työterveyden kautta.

        Siittiöideni toimivuudessa ei ole ollut minkäänlaisia ongelmia missään vaiheessa. Pyynnöstä teen kotitestin. Viimeksi tein sellaisen viime vuonna, jolloin testi näytti selkeästi positiivisen tuloksen (eli siemennesteen siittiömäärä on yli 15 miljoonaa/ml).


    • Anonyymi

      Käy Dextrassa tai Feliciassa. Se on turvallista ja lain mukaan oikein.

    • Anonyymi

      Ap ja muut innokkaat luovuttajat ymmärtävät, että jos sopimuksenne ei yllättäen pidäkään, olette elatusvelvollisia?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      176
      2119
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      85
      1529
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1434
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      14
      1224
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      40
      1076
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1023
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      42
      938
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      97
      885
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      835
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      795
    Aihe