Ulosotto ja sen kesto.

66.000€ maksettavana ja 2150€/kk tilitetään.
Monen vuoden panna tästä kaikkine kuluineen ulosoton kanssa tulee ?

Kiitos jo etukäteen kaikista asiallisista vastauksista !
3789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hautaan asti .

Äänestä

Mulla oli varmaan ainakin tuo summa (en ikinä katsonut) ulosotossa. Kk meni 500-800 ulosottoon + veronpalautukset ja lomarahat, kesto vajaa 9v. Toki silloin oli korot matalammat.
Jos noin paljon pystyt maksamaan niin eikai sulla kauaa mene??

Äänestä

Jos taulukkomaksuja ei oteta huomioon, 36–37 kk, eli noin kolme vuotta. Kahtena ensimmäisenä vuonna perittävät taulukkomaksut hidastuttavat velanmaksua jonkin verran. Otin huomioon edellä 11 prosentin viivästyskoron, joka tuli ulosottoon 1.7. alkaen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

66.000€ maksettavana ja 2150€/kk tilitetään.
Monen vuoden panna tästä kaikkine kuluineen ulosoton kanssa tulee ?

Kiitos jo etukäteen kaikista asiallisista vastauksista !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu