Kiva ku sataa.

Anonyymi-ap

Hieno homma ku sataa,saadaan sieniä.Eikä tarvii jonottaa rantabaareil.

6

943

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pakollinen elämäntaparemontti, mustikat, puolukat, karpalot, lakat niin ei ole aikaa edes miettiä baareja. Sorsa, hirvi jahdit. Posket punoittaa muustakin kuin alkon tuotteista. Ahventa nappaamaan jos nuo ei riitä.

    • Anonyymi

      Ne ketkä ryyppäävät , kyllä ne ryyppäävät kesän talven kanssa , ei niitä kelit haittaa ! Joillakin on grooninnen jano .

    • Anonyymi

      Napanderit silloin tällöin ei haittaa, mutta jos sattuu sammumaan maastoon matkalla baarista kotiin, voi siinä herätessä tutustua metsän antimiin samalla. Noin niinku ruohonjuuri tasolta.

    • Anonyymi

      Eikös siellä sahtiteltassa oo katto? siellähän on mukava olla sateensuojassa, tavata tuttuja ja tuntemattomia. Kauppiailla saattaa jäädä tulos tekemättä, sahtiteltasta hyvä tili, tarjottavat loppuu jo ennen pilkkua.

    • Anonyymi

      Katto oli ja ihan ok.Juontajan Ulosanti oli kuitenkin nolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2167
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2122
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1043
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      956
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe