Baarimikko/Kokki Palkka

Anonyymi-ap

Moi! Haluaisin kysellä muilta että minkälaista palkkaa pitäisi saada jos työskentelee Ravintola-Alalla Baarissa missä on myös Grilli. Teen siis Baarimikon hommia, Teen siivoustyöt, Ja teen myös ruokaa työajallani. Minulla ei ole koulutusta kumpaakaan alaan mutta tarvittavat oikeudet ja hygieniapassi löytyy. Myös Anniskelupassi. Teen yleensä klo 15-02 ja myös vklp sinne klo 04 asti. Laskutan firmaa yksityishenkilönä 10h tunti. Ei mitään Yö tai muitakaan lisiä. Haluaisin vain tietää että onko palkka kohtuullinen vai aivan liian vähän. T. Uupunut.

3

1097

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ei palkkasi ole oikein linjassa. Koeta hankkia alan tutkinto/tutkinnot itsellesi.
      Omanarvontuntosi nousee ja työn saaanti helpottuu kun sinulla on osoittaa että sinulla on sekä tutkinto/tutkinnot ja lisäksi alan työkokemusta. Voit toteuttaa alan tutkinnot ja pätevyydet aikuisopiskelijana työn ohessa. Nykytilanteesi ei ole ollenkaan hyvä. Lähtökohtasi alan tutkintojen suorittamiseen on erinomainen. Sinulla on jo kattava työkokemus ja olet oma-aloitteinen. Sinulla on myös yrittäjän asenne.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      131
      8351
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      463
      7547
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      220
      5676
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      96
      4722
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4634
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      108
      4469
    7. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      130
      4391
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      21
      4350
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      4182
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3840
    Aihe