Sytämmelliset kiitokset että olette avautuneet ja tulleet ulos kaapista rasistipersut! Se on varmasti ollu kova pala teille. Toevottavasti voitte nyt paremmin kun olette päässeet julumasta pilloajattelustanne. /A.Lumperi
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Pitikö ne ihan Natsi Priden ??
haistappa sinä suvakki kuule paska :)
On se kumma ettei tuolle lumperille, puuttinin rakille laiteta estoja. Ettei pääsis kirjoittelemaan tänne, palstalle
Ootelkaahan toverit rauhassa vielä hetki, kun tippusen listat avataan julkisuuteen ja kaikki muut teikäläisten juttunne, sitten vasta kunnon lööpit alkaa, purakaisten kirjoittelut on vain pientä sääsken ininää sen rinnalla.
Ilmastohumppa ei tainnut purra kansaan nyt sakilla persujen kimppuun, vanhat toveritkin hörähtelee, suunnitelkaa edes vappumarssia ens kevääksi.
Kyllä on ihminen elänyt umpiossa jos nyt vasta on havahtunut Persujen aatemaailmaan kuten Lumperi, tämän ns. piiloajattelun takua Persuja äänesti runsaat 400 000 ihmistä, minä yhtenä.Jos jotkut tässä maassa harrastavat politiikkaa jonka perimmäiset tavoitteet halutaan pitää piilossa niin he ovat vihervasemmiston edustajat.Toivon että nykyhallitus on se joka julkaisee ensimmäistä kertaa totuuden mukaisia tilastoja joissa rehellisesti kerrotaan esim. maahanmuuttajien osuuden tehdyistä rikoksista, heidän työllistymisprosenttinsa ja valtion maksamien tukien määrän suhteutettuna suomalaisten saamiin tukiin, eihän noiden asioiden julkaisuun pitäisi olla mitään laillista estettä vai onko rehellisyyskin rasismia.
Olet aivan oikeassa. Minäkin yhtenä, äänestin.
Lumperi näköjään hyväksyy muiden harrastaman rasismin mutta ei persujen. 🤣
Lumperi voisi tehä tuota käännytystyötään jalkautumalla tunne Vuokin kyliin joissa itänaapuri kävi pari kertaa kyläilemässä.
Ei ehkä kannata mennä ellei ole itsetuhoinen.
Niin se vaan kyllönenkin pääsi uudelle kaudelle. Vaikka omaishoitajana toimii. Vaikka pitäs maan asioita olla hoitamassa. Niin täällä vaan lorvii. No ei tuu enää varmaan pyrkimään. Vaan jää hyvälle sopeutumista eläkkeelle. Ois nyt jo jääny omaishoitajan tuelle. Mutta eihän sillä rahalla pärjää. Ottaa sitten eduskunnasta palkan, mitään tekemättä.
Ihmiskunnan muisti on lyhyt, Saksa on Eutroopan talousmahti ja EU:n päällikkö vaikka teki kauheimmat teot mitä toisille ihmisille voi tehdä, nyt Saksaa lähes ihannoidaan, Stalin oli samaa luokkaa Hitlerin kanssa mutta meidän vasemmisto palvoi ja risti hänet isä aurinkoiseksi, Japani teki aikoinaan kauheuksia Kiinassa mutta nyt ihastellaan heidän talouttaan ja tehokkuuttaan, Usa, maailman suurin demokratia, lahtasi alkuperäiskansat ja varasti maat, Iso-Britannia, Ranska, Portugali, Espanja ja Belgia orjuuttivat ja ryöstivät siirtomaitaan rikollisesti , eivät oo juurikaan anteeksi pyydelleet, ainakaan oikealla tavalla 🤣, mutta pieniä ovat nuo tapahtumat verrattuna siihen mitä Persut ovat nyt meillä kirjoittanut tai sanonut.Persut jäävät historiankirjoihin ikiajoiksi eikä siinä anteeksi pyytelyt auta, Suomi joutuu maailman laajuiseen kaiken kattavaan boikottiin, talous romahtaa, kukaan ei halua tänne, eikä me päästä mihinkään, kusessa ollaan.
Tarkemmin ajatellen ja huomioon ottaen mitä nuo "ulkomaan pellet" Suomesta ja suomalaisista ajattelevat ja miten meidän suvakkihallintomme suhtautuu näihin ulkomaalaisiin , niin yrityksiin kuin yksityisiinkin , kaivattaisiin aika perusteellista suunnanmuutosta ....Vaikuttaa aivan kuin koko hallinto ja tämä kansanosa jota voisi (ja pitäisi) suvaitsevaistoksi kutsuman ,
odottaa "aikuisten oikeasti" pääsevänsä jonkinlaisena pikkupomona ulkomaalaisten alaisuudessa paremmille päiville kuin nykyään , sortamaan omaa kansaansa vielä surkeampiin oloihin kuin mihin ollaan menossa..
Ootte te persut melekosen huonoja ottamaan vastaan kiitosta. Minähän kiittelin teitä ja nyt hirveitä mollaamiskommentteja vaan saan vastaan. Hävetkää!
Se on tuo Lumperin touhu yhtä tehokasta kuin sen entisen ritarin joka tuulimyllyä vastaan taistelu. 🤣
Korjaus, Persuja äänesti 612 000.
On tosi rasistinen maa tullu Suomesta. No.....jospa aevopestyt huomaa että harhaan on heitäkin ressukoeta johettu.
Mikä sinun tarkoitusperäsi on. Luuletko että joku muuttaa mielipiteensä kirjoitustesi perusteella vai oletko vain yksinäinen joka hakee huomiota?
Suomessakin on viimein valistuneemmat huomanneet mihin avoimet ovet maahanmuutto politiikassa johtaa.
Vuokin suunnassa oottelevat sinnuu kahvittelemaan ja turisemaan maailman menosta, meehän käymään.
Kommari se on, kun on vuokista. Niin ku kaikki siellä.
Sometutkijan mukaan nimimerkeillä kirjoittavissa on 2 selkeää pääluokkaa, yksinäiset huomiota kaipaavat ihmiset jotka eivät osaa kommunikoida kasvotusten toisten kanssa ja toisena provokaattorit jotka joko omien tai edustamiensa tahoen etujen takia kommentoivat provosoivasti omiin nimimerkillään kirjoittamiinsa viesteihin muka olemalla erimieltä.
jaaaa sinäkö joku '''vihervassari''' vai miksikä niitä kutsuttaan,,.,..,.
Tutkimuksen mukaan Persuja äänesti eniten nuoret äänestäjät, siihen on aivan selvä syy, kaupunkien nuoret näkevät ja kokevat kaupungilla liikkuessaan mitä tämä maahanmuutrajien hyysääminen on saanut aikaiseksi, ei sitä joku kainuulainen syrjässä asuva kylähullu ymmärrä.
Lumperi kun on innokas siteeraamaan ulkolaisia lehtiä, varsinkin saksalaisia, niin mikset nyt oo kirjoittanut mitä siellä kirjoitettiin afd:n kokouksesta, väitit että persut pilaa Suomen maineen niin onko Saksan maine nyt sitten mennyt, aika paljon rankempaa ja ihan tuoretta puhetta Saksan oikeiston taholta, eipä oo Suomen oppositio eikä media korvaansa lotkauttanyt noille ääripuheille.
Kiitos, että tulitte kaapista rasistidenarit. Antin kuva katsellen!
Trumppi ylivoimaisesti suosituin puolueensa presidenttiehdokkaaksi, eipä näy haittaavan hänen veljeilynsä äärioikeiston kanssa, mitä tekee Suomen oppositio tuomitseeko Usan häpäisystä? Lopetetaanko kauppasuhteet?
Lumperi on vanha kivellä soutava kommunisti, nuin meilläpäin ennen sanottiin...
Taitaa välillä huopaakkin, ainakin mielipiteet vaihtuu vähän väliä.
Andte vetää teitä kuin pässiä narussa.
Taitaa vetää pässiä ilman narua.