REPPUREISSAAJAN MAJOITUS

Mistä?

Joskus kuulin (muistaakseni silloisella Radio Mafialla) esiteltävän NETTISIVUSTOA jossa ihmiset ympäri euroopan sai jättää ilmoituksia mahdollisesta majoituksesta tai sen tarpeesta. Siis kysymyksessä oli ns. reppureissaajien majoitus omaan kotiin pientä korvausta vastaan. Muistaako kukaan tai tietääkö kyseisen sivun osoitetta?!
KIITOS!

5

1502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wannii

      Heips sinä!

      www.globalfreeloaders.com on se osoite..aattelin itsekin osallistua...mut kai tuo kaikki on aivan ilmaista, hauskoja reissuja ;)

      Heidi

      • Matkaan hop!

        Kiitos! Ja ei muuta ku matkailemaan! :)


    • ilmainen

      Tervehdys

      katso: www.hospitalityclub.org
      Se on ilmainen club. Majoitus ei maksa eikä siitä saa edes sääntöjen mukaan mitään periä. Kokemusta on isäntänä ja hyvää & huonoa kokemusta vieraistani.

    • Anonyymi

      sen minäki haluisin tietää....siis osoitteen, minne laittasin oman ilmotukseni???

    • Anonyymi

      Seinäjoella kannattaa reissata jos seikkailua ja jännitystä hakee. Koskaan ei tiedä kuka puukolla hilpasee ja kuinka kovaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      240
      2734
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1144
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1111
    4. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1005
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      917
    7. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      851
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      42
      839
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      130
      830
    10. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
      Maailman menoa
      238
      825
    Aihe