Hankin jomman kumman. Kertokaapa mulle kokemuksia ja teknisiä tietoja em. pyöristä. Erityisesti kiinnostaa huonot puolet. Kertoisitteko myös paljonko on koneessa kierroksia ajettaessa suurimmalla vaihteella 120 km/h.
ACE JA CAT
JJJ
3348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
siinähän se jo tulikin
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=99&conference=1500000000000039&posting=22000000007576097#22000000007576097
tuolta löytyy pitempi selostus Thundercatista. Ja kyllä ainakin muutaman vuoden ikäiseen teräspunosletkujen vaikutus oli huomattava. ei sitä kovin kaupungissa huomaa mut heti jos täytyy sen suuremmasta nopeudesta hidastaa on teho parempi ja tuntuma välittömämpi. Jossain keskustelussa valitettiin vaihteensiirtäjän haarukan (vaihteistossa sisällä) kuluvan/taipuvan. Omassa ei kuitenkaan oireile, vaan vaihteisto toimii hyvin.
Tace on 1000 cc iso sisko ja kuulemma oikein kiva ja toimiva pyörä. ulkonäkö on maku kysymys. Omia kokemuksia ei oo mut olen kuullut että vähän voi ace syödä öljyä vaikkei rikki oliskaan.
Itselläni -97 Thunderace ja ei voi muuta kuin kehua.Hienosti kulkee ja kevyt heitellä mutkiin.
Komeat äänetkin rupesi löytymään kun laitoin yoshimuran boltonin