Pyykit katoaa

Meidän talon kuivaushuoneesta katoaa pyykkiä. Tätä on jo jatkunut useamman kuukauden, mutta syyllistä ei ole saatu kiinni. Voiko tosiaan jollain olla rahasta niin tiukkaa, että jopa marketista ostetut useasti pestyt sukkahousut ja tissiliivit kelpaavat? Pitääkö pyykit jatkossa jotenkin lukita kiinni naruun vai mitä teen?
61328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hanki itsellesi oma pyykkikone ja kuivausrumpu. Jos ei ole varaa kuivausrumpuun niin jos satut omistamaan saunan asunnossasi, laita pyykit sinne kuivamaan, niin me teemme ja pyykit säilyvät oikealla omistajalla. Älä kuitenkaan kuivata pyykkiä kiukaan yläpuolella, ettei tule tulipalo.

Äänestä

Etkö sinä ymmärrä, että kyseessä on joku naapurinmies, jolla on pervo viehtymys (=fetissi) naisten alusvaatteisiin! Tuo on melko yleistä monissa asuntoyhtiöissä. Nämä miehet siis kiihottuvat naisten alusvaatteista.

Se, mitä nämä alusvaatefriikit tekevät näillä vaatekappaleilla, onkin sitten sellaista, mitä en välitä tähän kirjoittaa; jokainen pystynee itsekin päättelemään...

Äänestä
  • Naruilta katoavat pikkuhousut alta aikayksikön.

    Eikä takuulla köyhäinapuun.

    Äänestä

Minä vien kaikki kalliit vaatteet kuivumaan asunnon sisälle pesun jälkeen. Ei uskalla jättää kuivaushuoneeseen, tai pian joku vie. On kuulemma tällaista tapahtunut. Mutta mistä sitä tietää, mitä ihmiset tarvivat tai haluavat varastaa?

Äänestä

Edellisessä kaupungissa jossa asuimme, pyykkinaruilta jopa päiväsaikaan varastettiin kaikkien lähistolla asuvien pyykkejä jatkuvasti. Eritoten kaikkein suosituimmat kohteet olivat farkut ja villavaatteet.

Itselle ostimme kuivausrummun talvikäyttöön ja kesällä OSKARIN OKSA hoitaa tuon kuivauspulman parvekkeella melko mukavasti.

Äänestä

Miksi peset ja kuivatat taloyhtiön pesu/kuivaushuoneessa? Ainahan sieltä joku jotain
pöllii! Meidänkin talossa joku vasta muuttanut valitti lapulla, että heidän pyykkejään varastetaan, että saavat kyllä selville kuka se on, kun avaimet
pyykkitupaan on vain asukkailla; uhkasivat vielä, ettei varas kauan asustele meidän talossa. Ihan hyvä muuten, mutta avaimet pyykkitupaan on myös naapuritalon väellä...No, itse pesen omalla koneella ja kuivattelen lasitetulla parvekkeellani, jolla ei muuta virkaa olekaan, siellä kun on ihan s-tanan
kuuma vaikka lasit on sivussakin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyykkäri kirjoitti:

Meidän talon kuivaushuoneesta katoaa pyykkiä. Tätä on jo jatkunut useamman kuukauden, mutta syyllistä ei ole saatu kiinni. Voiko tosiaan jollain olla rahasta niin tiukkaa, että jopa marketista ostetut useasti pestyt sukkahousut ja tissiliivit kelpaavat? Pitääkö pyykit jatkossa jotenkin lukita kiinni naruun vai mitä teen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu