Englannin maaseutu ja Lontoo

Olen lähdössä kuukauden päästä (29.6.)mielenkiintoiselle bussimatkalle reittinä Turku-Tukholma-Lyypekki-Zuthpen-Dunkerque-Lontoo-Exeter-(Stonehenge-Oebzance-Land's End-Penzanze-Brighton-Oostende-Enscheden-Hampuri-Helsingborg-Tukholma-Turku. Matkan hinta on 1640 euroa sisältäen aamiaiset, yöpymiset ja 12 ruokailua. Tämä voi kuulostaa mainostamiselta, mutta pelkään ettei matka toteudu jos on liian vähän osanottajia. Ja luulisi tällaisen matkan kiinnostavan sen verran että kannattaisi lähteä muualtakin kuin Turusta.
Matkan järjestäjän yhteystiedot löytyvät osoitteesta WWW.Rindell.com. Olen käyttänyt ko. matkanjärjestäjää monena vuonna.

2

597

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinna

      Kiinnostavaa, mutta hinta on aika kova! Täällä oli keväämmällä toinenkin vastaavan tyyppinen matka esillä, norjan kautta. Nämä on mukavia reissuja, ja kiva että niitä järjestetään, mutta tuo kohteiden määrä on aika hengästyttävä - ehtiikö oikeasti näkemään muuta kuin moottoriteiden varsien pöheikköä? Kerrothan jälkikäteen, mitä näitte ja miten meni - kiinnostaisi kuulla!

      • Aikaa on kyllä kaksi viikkoa. Mutta joillain matkoilla on tosiaan sattunut, että mielenkiintoisessa paikassa olisi viivähtänyt kauemminkin. Näin oli varsinkin pari vuotta sitten Normandian reissulla. Mutta autottomana täytyy tyytyä näihin valmismatkoihin. Nuorena olin kyllä aikamoinen seikkailija. Liftasin USA:ssakin käyden 27 osavaltiossa. Mutta ei taitaisi enää saada kyytiä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      35
      1018
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      838
    3. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      680
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      40
      666
    5. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      178
      512
    6. Sano rakkaallesi

      Suorat sanat! Mikä mieltä kaihertaa!
      Ikävä
      43
      479
    7. jumala ei auta hittojakaan..

      kuka tahansa voi kirjottaa lapulle mitä vaan ja väittää että jumala olisi sen kirjoittanut... onko yksikään raamatun kir
      Sinkut
      204
      463
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      45
      450
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      56
      429
    10. Onneksi en ole riippuvainen Kuhmo Oy:stä

      Lähinnä naurattaa, kun ylipainoiset, punakat kuljetus ja muutkin yrittäjät yrittävät lohdutella itseään uuden omistajan
      Kuhmo
      6
      417
    Aihe