Spiritistir ovat laittaneet maailmaan voimakkaan aivopesusysteemin: kummitustarinat, sielunkuolemattomuusooppi eri uskonnoissa, jopa monissa ktristillisissä seurakunnissa, meediotilaisuudet yms. Toiset tekevät näin tietämättään, toiset taas tahallaan, tietäen kenenkä työtä tekevät. Jopa pienille lapsille tungetaan näitä kummitusjuttuja ja -satuja.
Tosi pelottavaa on, että kummituksia todellakin on maailmassa, saattaa olla vaikka tosi paljonkin.... mutta, ne eivät ole kuolleita ihmisiä......vaan yli 6000 vuotta sitten Taivaasta karkotettuja kapinallisia enkeleitä, johtajanaan itse saatana, jotka saivat ensimmäisen ihmisparin Aadamin ja Eevan lankeamaan syntiin ja menettämään ikuisen elämän, ja jotka nyt tekevät eksyttävää ja tuhoavaa työtä maailmassamme. Tästä on varoitus Raamatussa. Monessa kohtaa Raamattu selvästi kertoo, että kuolleet eivät tiedä mitään, eivätkä ne voi millään tavalla enää tässä maailmanajassa palata maanpäälle. Myöskin Raamatussa varoitetaan hyvin jyrkästi pitämästä yhteyttä näihin "vainajahenkiin" eli kuolleiksi ihmisiksi itseään väittäviin henkiin. Syynä se, että nämä vainajahenget ovat pahoja henkiä, juuri näitä Taivaasta karkotettuja kapinallisia enkeleitä, jotka muinoin siellä yrittivät vallankumousta saatana-lusiferin johdolla. Niihin ei saa pitää yhteyttä. Ne ovat myös läpeensä pahoja, joiden kanssa on hengenvaarallista olla yhteydessä. Monet spiritismiin, elikä vainajahenkiyhteyksiin lähteneet, ovat jautuneet lopilta rikollisuuteen, saatanan palvontaan, itsemurhiin, syvään epätoivoiseen masennukseen yms. ikäviin asioihin.
KUMMITUKSET OVAT PAHOJA HENKIÄ, EI KUOLLEITA IHMISIÄ
3
341
Vastaukset
- Anonyymi
Pahat henget on housuissas!
- Anonyymi
Jumala on rakkaudella luonut myös pahat henget meidän seuraksemme meille tietoa antamaan :)
- Anonyymi
Demonit ovat näitä langenneita enkeleitä Luziferin kapinan ajoilta. He pyrkivät ihmisen mieleen, voidakseen nauttia uhrinsa kautta, ohjaamalla häntä ovelasti Luziferin nääräämään suuntaan. Kokenut kristitty huomaa näitten vaikutuksen riivatussa ihmisessä. Koska uskon alussa olevia nämä pimeyden voimat yrittävät tuhota orastavan uskon. Kyllä ne käyvät kokeneenkin kristityn kimppuun, kun huomaavat otollisen tilaisuuden. Mutta minua usein jo huvittaa, kun herään yöllä
ja pimeä hahmo lähestyy minua, seisahtuu ja kääntää irvokkaat, äärimmäisen pahuuden vääristämät kasvonsa ja vihan täyttämäät silmänsä minuun silmiini. Käytän Jeesuksen sanan miekkaa ja käsken hänet pois lopullisesti kodistani Jeesuksen Kristuksen nimeen. Yksikään ei ole palannut, mutta onnensa onkijoita riittää. Ilkeimmillään he käyvät ateisti omaisten, tai muiden Jumalan pilkkaajien kautta tässä lihallisessa maailmassa tekemään pahojaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.716167- 1335514
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.4663412Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s1091767Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3771271- 361213
- 671081
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46966Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja110922Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52889