KUMMITUKSET OVAT PAHOJA HENKIÄ, EI KUOLLEITA IHMISIÄ

Anonyymi-ap

Spiritistir ovat laittaneet maailmaan voimakkaan aivopesusysteemin: kummitustarinat, sielunkuolemattomuusooppi eri uskonnoissa, jopa monissa ktristillisissä seurakunnissa, meediotilaisuudet yms. Toiset tekevät näin tietämättään, toiset taas tahallaan, tietäen kenenkä työtä tekevät. Jopa pienille lapsille tungetaan näitä kummitusjuttuja ja -satuja.
Tosi pelottavaa on, että kummituksia todellakin on maailmassa, saattaa olla vaikka tosi paljonkin.... mutta, ne eivät ole kuolleita ihmisiä......vaan yli 6000 vuotta sitten Taivaasta karkotettuja kapinallisia enkeleitä, johtajanaan itse saatana, jotka saivat ensimmäisen ihmisparin Aadamin ja Eevan lankeamaan syntiin ja menettämään ikuisen elämän, ja jotka nyt tekevät eksyttävää ja tuhoavaa työtä maailmassamme. Tästä on varoitus Raamatussa. Monessa kohtaa Raamattu selvästi kertoo, että kuolleet eivät tiedä mitään, eivätkä ne voi millään tavalla enää tässä maailmanajassa palata maanpäälle. Myöskin Raamatussa varoitetaan hyvin jyrkästi pitämästä yhteyttä näihin "vainajahenkiin" eli kuolleiksi ihmisiksi itseään väittäviin henkiin. Syynä se, että nämä vainajahenget ovat pahoja henkiä, juuri näitä Taivaasta karkotettuja kapinallisia enkeleitä, jotka muinoin siellä yrittivät vallankumousta saatana-lusiferin johdolla. Niihin ei saa pitää yhteyttä. Ne ovat myös läpeensä pahoja, joiden kanssa on hengenvaarallista olla yhteydessä. Monet spiritismiin, elikä vainajahenkiyhteyksiin lähteneet, ovat jautuneet lopilta rikollisuuteen, saatanan palvontaan, itsemurhiin, syvään epätoivoiseen masennukseen yms. ikäviin asioihin.

3

372

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pahat henget on housuissas!

    • Anonyymi

      Jumala on rakkaudella luonut myös pahat henget meidän seuraksemme meille tietoa antamaan :)

    • Anonyymi

      Demonit ovat näitä langenneita enkeleitä Luziferin kapinan ajoilta. He pyrkivät ihmisen mieleen, voidakseen nauttia uhrinsa kautta, ohjaamalla häntä ovelasti Luziferin nääräämään suuntaan. Kokenut kristitty huomaa näitten vaikutuksen riivatussa ihmisessä. Koska uskon alussa olevia nämä pimeyden voimat yrittävät tuhota orastavan uskon. Kyllä ne käyvät kokeneenkin kristityn kimppuun, kun huomaavat otollisen tilaisuuden. Mutta minua usein jo huvittaa, kun herään yöllä
      ja pimeä hahmo lähestyy minua, seisahtuu ja kääntää irvokkaat, äärimmäisen pahuuden vääristämät kasvonsa ja vihan täyttämäät silmänsä minuun silmiini. Käytän Jeesuksen sanan miekkaa ja käsken hänet pois lopullisesti kodistani Jeesuksen Kristuksen nimeen. Yksikään ei ole palannut, mutta onnensa onkijoita riittää. Ilkeimmillään he käyvät ateisti omaisten, tai muiden Jumalan pilkkaajien kautta tässä lihallisessa maailmassa tekemään pahojaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6943
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4602
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      4075
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      70
      3199
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1676
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1660
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1563
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1429
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1217
    Aihe