1. Harrastan kova äänistä seksiä melkein joka päivä
2. En koskaan mene pihatalkoisiin
3. Poltan tupakkaa parvekkeella ja joskus liesituulettimen vieressä
4. Imuroin silloin, kun huvittaa vaikka illalla klo 23 jos niikseen on
5. minulla on koira
6. Pesen pyykkiä yleensä iltaisin ennen kun menen nukkumaan laitan koneen pyörimään ja aamulla ennen kuin lähden töihin laitan pyykit kuivumaan
7. meillä on ollut vuoden kestävä remontti asunnossa jota teen iltaisin ja viikonloppuisin
8. en ikinä moikkaa naapureille
9. pidän bileet yleensä joka viikonloppu perjantaisin ja mahdollisesti myös lauantaisin (en soita musiikkia kovaa) ihmisiä on yleensä 5 - 10 vieraina
Ostin asunnon noin vuosi sitten, eikä kukaan ole vielä uskaltanut tulla valittamaan elämän menostani.. Itse olen kuulostellut naapureitani joskus ja lasten äänet krapula aamuina ärsyttää.. muuten on aina hiljaista, jotain askelia voi silloin tällöin kuulua!
En taida olla unelma naapuri, mutta tervetuloa silti naapuriini asumaan! täällä olisi seinänaapurin puolella yksi kolmio vapaana! Ja kaikki omistusasuntoja!
-elämää ei sen enempää-
2. En koskaan mene pihatalkoisiin
3. Poltan tupakkaa parvekkeella ja joskus liesituulettimen vieressä
4. Imuroin silloin, kun huvittaa vaikka illalla klo 23 jos niikseen on
5. minulla on koira
6. Pesen pyykkiä yleensä iltaisin ennen kun menen nukkumaan laitan koneen pyörimään ja aamulla ennen kuin lähden töihin laitan pyykit kuivumaan
7. meillä on ollut vuoden kestävä remontti asunnossa jota teen iltaisin ja viikonloppuisin
8. en ikinä moikkaa naapureille
9. pidän bileet yleensä joka viikonloppu perjantaisin ja mahdollisesti myös lauantaisin (en soita musiikkia kovaa) ihmisiä on yleensä 5 - 10 vieraina
Ostin asunnon noin vuosi sitten, eikä kukaan ole vielä uskaltanut tulla valittamaan elämän menostani.. Itse olen kuulostellut naapureitani joskus ja lasten äänet krapula aamuina ärsyttää.. muuten on aina hiljaista, jotain askelia voi silloin tällöin kuulua!
En taida olla unelma naapuri, mutta tervetuloa silti naapuriini asumaan! täällä olisi seinänaapurin puolella yksi kolmio vapaana! Ja kaikki omistusasuntoja!
-elämää ei sen enempää-
Vastaukset 23
Vanhimmat
eli hyvä provo,heh
Taisin tuon saada kuulostamaan provolta, kun numeroin tekemiseni ja tekemättä jättämiseni.. niitä on kyllä enemmänkin, mutta kaikkein pahimmat oli tuossa.. unohtui se roskien lajittelu, en lajittele roskia, vaan lykkään lasipurkit, tölkit, muovit, paperit ja tms. roskat kaikki samaan..
Tämä ei tosiaan ollut provo! Naapurini saattavat toivoa, että olisi.. ja ehkä itsekin, mutta ei ole! Enkä aio käyttäytymistäni kotonani muuttaakaan mitenkään.. en ainakaan niin kauan aikaa kun joku tulee valittamaan, että oikeasti häiritsee!
>Enkä aio käyttäytymistäni kotonani muuttaakaan mitenkään.. en ainakaan niin kauan aikaa kun joku tulee valittamaan, että oikeasti häiritsee! <
...että lapsi hakee rajojaan ja jatkaa yhä pidemmälle mikäli aikuinen ei päättäväisesti puutu asiaan.
Kasva jo aikuiseksi Aamu81,olet saanut ehkä huonon
kotikasvatuksen...tai sitten et ollenkaan,kun et osaa ottaa muita huomioon.Tuolla tyylillä sinusta tulee katkera!
Vähänkin liikaa ääntä väärään vuorokauden aikaan ja hommaan sinulle häädön.
Omasta asunnosta on vähän vaikeaa saada häätöä, tarvitaa jokinlainen lista, jonka kaikki naapurit allekirjoittaa ja tämäkin vasta, kun on saanut vähintään 3 varoitusta.. joita ei niin vain jaellakaan! Vuokrakämpästä olisinkin jo varmaan lentänyt kuin leppäkeihäs pihalle..
Hienoa että vielä noinkin vanhana jaksaa nuinkin paljon touhuta! Olet varmaan ikäsi juossut suolla!
Tervetuloa kylään suolleni ja ota lapsenlapset matkaan!
Vittu sä et OMISTA SITÄ KÄMPPÄÄ sä omistat vaan osakepaperit et kyllä sä sieltä häädön saat ku tarpeex vittuilet naapureilles turha muuta luulla.
keinot löydetään, että omasta kämpästä häädetään. Kannattaa ajatella muita naapureita ennenkuin on liian myöhäistä.
Njoo.. ajattelenhan minä niitä, en muuten täällä kirjoittelisi, mutta ääni kuuluu elämään! Ei voi mitään! Ja vieläkään ei ole varoituslapun lappua taikka sitten esim. kukaan ei ole tullut sanomaan, että voisi olla hiljemmin! Tästä olen sitten pitkän pohdinnan jälkeen tullut tulokseen, että ne vaan tykkää siitä, että mä "metelöin".. miksi muutta sitä mistä naapurit sitten tykkää..?
elä sitten itke jos tulee lähtö omasta asunnosta.
Häätöä ei edelleenkään saa antaa ilman kolmea kirjallista varoitusta (kirjallinen varoitus ei tarkoita postilaatikkoon nimettömänä tiputettua kiukuttelukirjettä, en ole kyllä niitäkään saanut) ja muistaakseni niilläkin oli jokin aika jonka sisällä ne piti tulla ööm.. olisko ollut 6 kuukautta :) Mä en ole saanut yhtäkään vielä! Enkä tule saamaankaan, kun naapurit kerran nauttii mun elämästäni ja sen tuottamasta melusta!
vaan siitä, että lähtö voi tulla oikeusteitse, jos naapurit niin päättävät.
Ei ennen niitä varoituksia! Ärsyttää, kun et ymmärrä luettua..
Saan siitä suurta tyydytystä, kun ärsytän toisia ihmisiä :) No toivottavasti ymmärrät olla hiljempää, mikäli naapurit varoittavat sinua.
Ole hyvä! Toivottavasti on tyydyttynyt olo :) hih!
meiän naapurit häädön..ainaisen metelöinnin takia..(riitelyä ja tavaroiden paiskinta..)
Kylläpä helpotti... kiitos sinulle... olen nyt hyvin tyydyttynyt :)
Eipä tuo nyt mitenkään ennenkuulumatonta ole.. mitä haluat tuolla lauseellasi tuoda julki? Jäi vähän pointti epäselväksi..
Taidan tietää sut.. oot täysin mahdoton teininlaku joka luulee voivansa elää kuin pellossa .
Opettele ihmislajille tyypillisisä käyttäytymisnormeja eennen kun muutaat minnekään missä on muita ihmisä. ei tuommoisesta tule yhtään mitään kai sen itsekin tajuat.
Naapurisi eivät kauaa tuota menoa kattele se on ihan varma ,ne tekee rynnäkön sinne sun kämppääs ja kantaa sut tervassa ja höyhenissä pellole. Näin on ainakin ennemuinoin tehty kun joku tytönhupakko sai päähänsä ties mitä NIH!
Oettele niitä sääntöjä ja ohjeita ja sitten kommentoi minulle, suurelle talonmiehelle!
siis teininalku eikä mikään teinilaku, :)
tarkoitus ei ole olla mikään rasisti... no niin jatketaan.
Kyllä pitää normaalin elämänmenon äänet sietää kaikkien naapurien...meidän naapuri se valitti siitä, että sänky pitää pahaa vinkunaa, vonkunaa ja kolinaa...Otettiin sängystä jalat irti niin eipä hakkaa enää jalat jylkkää lattiaa tai pääty seinää. Ei enää voi ainakaan valittaa muusta kuin huohotuksesta ja huudosta. (: Tuskinpa kehtaa tulla sanomaan..jos ei ole aivan kusipää.
Ei sitä nyt keskellä yötä imuroida tai pyykätä kannata...naiminen onkin sitten eri asia. Seksin, koirien tai lapsien metelistä valittajat, hankkikaa elämä.
itse ostin asunnon about 10kk sitten, koskaan ei ole naapurit valittaneet ja hyvin ollaan tuktu toimeen KUNNES humalainen sukulaiseni sammui raoun eteen ja autoin hönet rapun edestä taksiin ja kotia...pari päivää myöhemmin saapui isännöitsijältä kirje, jonka mukaan olin useamminkin häiriköinyt yöllisillä bileilläni... (käyn 6 pv/vko töissä n. 10h/vrk joten aikaa ei jää juhlimiselle...) tähän asti on siis tultu hyvin toimeen naapureiden kanssa mutta entäs nyt... oli aika yllättävää kuulla tuollaista isännöitsijän taholta...