Tässä otsikossa vähän, jopa paljon ajateltavaa. Tosiasia vaan on, että Raam,atussa kerrotut asiat ovat totta: Jumala on kaiken luonut aikanaan; enkeli lusiferista tuli kusifer eli saatana ja hän lähti mielettömyydessään kapinaan ja vallankumoukseen taivaassa yli 6000 vuotta sitten. Vähän ennen Aatun ja Eevan luomista. Tosiasia on myös se, että tämä mielipuoli saatana-kusifer sitten hävisi taistelun, onnistui houkuttelemaan n. 1/3 osan taivaan enkeleistä kapinaansa mukaan, ja tuhosi näin heidän elämänsä. Sitten kusifer-saatana onniostui riistämään Aatulta ja Eevalta ikuisen elämän onnen ja syöksemään maailmamme syvään ahdinkoon ja epätoivoon.
Jeesus, Jumalan Poika sovitti syntimme 2000 vuotta sitten Golgatalla, ja näin osa ihmisistä, jotka vastaanottavat Jeesuksen Vapahtajaksi ja luopuvat synneistään pääsevät ikuiseen elämään tämän maailmanajan jälkeen ja vapautuvat uhkaavasta helvetinrangaistuksesta. Ikävä kyllä suurin osa ihmisistä sitten joutuu sinne helvetintuleen, kun aivät halua vastaanottaa Jeesusta Vapahatajakseen, eikä luopua synneistään.
Ajatelkaa nyt kaikki satanistit ja saatananpalvojat järkevästi. Saatana on paholainen, aivan hirvittävä peto, jota ei todellakaan kannata seurata ja totella, saati sitten palvoa. Miten helvetin rangaistus säädetään. Tosi on että ikuisesti palavaa helvettiä ei ole olemassakaan, Raamattu ei sitä opeta, se on katolisten keksintöä. Ja yllätys yllätys, saatanan kehittäm,ä oppi. Mutta helvetti on paha paikka. Ilmestyskirjassa kerrotaan helvetinrangaistuksen määräytyvän sen mukaan miten paljon on tehnyt syntiä ja pahaa täällä maailmassa. Jokaisesta synnistä tulee lisäaikaa. Eli kannattaisi tätä nyt teidän satanistienkin ihan järkevästi harkita, eikä suinpäin vaan rynnätä sinne, minne tuo mielipuoli langennut enkeli kehottaa menemään ja tekemään. Saatana-kusifer vain nauraa hykertelee pirullisesti kun saa seuraajansa kärsimään ja hankkimaan itselleen yhä pitempiä ja pitempiä helvetintuomioita.
Ja....eikö Jeesus sittenkin olisi ollut parempi vaihtoehto. Vielä on armonaikaa, joten kannattaa vaihtaa puolta ajoissa eli kutsu Jeesus elämääsi ja potkaise piru pellolle. Tässäkin saatana-kusifer väittää, että tää ei ole mahdollista. Mutta Jeesus on paljon voimakkaampi kuin saatana-kusifer ja Jeesus on voittanut saatana-kusiferin Golgatalla 2000 vuotta sitten. Eli kunhan tosissasi haluat eroon tämän ahdistajan otteesta ja käännyt Jeesuksen puoleen, niin piru ei voi muuta kun irrottaa otteensa ja paeta häntä koipien välissä pakosalle. Muuten voi pirulle käydä huonosti ja saada iskun enkelin miekasta.
JOKAINEN SYNTI JA PAHA TEKO LISÄÄ HELVETIN RANGAISTUKSEN PITUUTTA ELI KANNATTAAKO SAATANAA PALVELLA
10
1108
Vastaukset
- Anonyymi
En lukenut roskapaskaviestiäsi, sontahihhuli. Uskontosi on saastaa ja se tuhotaan.
- Anonyymi
Alottaja päättää siitäkin asiasta?
- Anonyymi
Jeesus ei ole vapaalippu taivaaseen vaikka kristityt niin väittävät. Jokainen eläköön synnittä ja sovittakoon itse omat syntinsä.
Kirjassa sanotaan "älä tapa", mutta kristitty tulkitsee, että jos kohde ja syy on oikea, näin voi tehdä, koska Jeesus.- Anonyymi
Juu. Jenkeilläkin on samassa lipastossa raamattu ja revolveri. Heidän mielestään on oikein ampua vääräuskoiset, eli muslimit mutta se on ok ja hyvä teko eikä se ole tappamista ja taivaspaikka on taattu koska Jeesus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu. Jenkeilläkin on samassa lipastossa raamattu ja revolveri. Heidän mielestään on oikein ampua vääräuskoiset, eli muslimit mutta se on ok ja hyvä teko eikä se ole tappamista ja taivaspaikka on taattu koska Jeesus.
Eikö olekin jännä juttu muuten, että kristityt ovat tappamassa kaikki vääräuskoiset mutta satanistit ovat pääosin rauhaa rakastavia pasifisteja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö olekin jännä juttu muuten, että kristityt ovat tappamassa kaikki vääräuskoiset mutta satanistit ovat pääosin rauhaa rakastavia pasifisteja.
Siltä se näytti Ukrainassakin, missä ne lähti tappamaan kristittyjä... Oletteko nähneet niiden tatuoinnit?
- Anonyymi
Kannattaa, mikrokullimiehen aloitusta lukemattakin kannattaa
- Anonyymi
Jumalan paras teko ikinä oli "Aatun" luominen...
Aatu sai paljon aikaan 40- luvulla, vieläkin sitä muistellaan lämmöllä... - Anonyymi
Vain Jeesuksen kautta voi päästä taivaasenn. https://www.youtube.com/watch?v=mae0OSrBN1g
- Anonyymi
Odotan innolla Helvettiin pääsyä. Siellä saa irstailla kunnolla ja olla sellainen kuin oikeasti on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1193694Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai272760Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso72465Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1262328Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani82084- 371667
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581076Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361000Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 75974Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä48918