Noloa vai ei?

Poika menee naimisiin. Häät on ensikesänä. Oikeastaan kukaan ei osaa perinteisiä tansseja. Häävalssi olisi kuitenkin vähintään pakollinen. Ovat päättäneet että mennään porukalla tanssikurseille. Tutustuu siinä suvut toisiinsa. Exsä menee miehensä kanssa. Sisarukset kumppaneittensa kanssa. Itse olen sinkku. Tanssikoulussa sitten selvisi että ainoa toinen sinkku oi morsiamen pikkusisko. Tyttö on lukio tai amis ikäinen. Päädyin sen kanssa opettelemaan tansiimista. Ihan hyvä ja asiallinen tyyppi. Aina kun sen painaa lantionsa vasten mun latiota se tapahtuu. Mulla jäykistyy ja hän kyllä huomaa sen.
Onko se noloa? Tyttö ei ole kyllä huomaavinaan.
Onko tilanne tavallinen hitaita tassittaessa?

3

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole sitten enään kun harrastat tanssia pidempään.
      Jos kerran olet sinkku niin siitä sitten lavoille jatkamaan harrastusta. Lavoilla on pulaa miehistä.
      On myös talvilavoja joten harrastus jatkuu ympäri vuoden jos vain haluaa.

    • Anonyymi

      Häävalssi ei ole pakollinen eikä edes mikään häätanssi. Paljon järjestetään häitä missä ei tanssita ollenkaan. Muutakin ohjelmaa voi järjestää, sehän riippuu ihan siitä mitä morsiuspari häiltään haluaa ja siinä ei häävierailla ja sukulaisilla ole nokan koputtamista.
      Meilläkin sukulaiset aikoinaan harrastivat pientä painostamista häiden suhteen eivätkä ottaneet kuuleviin korviinsa mitä itse haluttiin. No peruttiin koko homma jo alkuunsa ja käytiin kaikessa hiljaisuudessa maistraatissa , todistamassa oli vain kaksi haastemiestä ja tilaisuuden jälkeen käytiin ravintolassa syömässä ja juhlat oli siinä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      259
      9708
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      176
      5472
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      155
      5075
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      65
      4757
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      189
      2278
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      11
      2185
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      300
      1799
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      88
      1508
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1361
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1103
    Aihe