traktorilla/mönkijöillä Jne

Anonyymi-ap

Urheilukentän juoksuradat ja pientareet ovat laitettu viimmevuonna ensiluikkaiseen kuntoon.

Mutta, nyt kakarat ovat ajelleet traktoreilla/mönkijöillä Jne kaikki fälttäyspelloksi. Kun kaikki valot on sammutettu Ky,paikasta on maanviljeliöiden kakarat yhteistuumin keksineet "maatalouskoneilla" muuta tekemistä.
Mitä ihmettä tälläisten latvasta lahojen päässä liikkuu? Onko sahajauhot vettyneet kesäloman aikana kotona iskän ja äiteen kanssa lorviessa.
Mistä Isonkyrön kakarat löytää yöllä 00.00- 03.00 Urheilukentältä iskän maatauskoneiden kanssa ,"työnteossa" .

3

722

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No, onhan sitten joillakin töitä, nimittäin koulun oppilailla, kun on voimistelutunti urheilukentällä. Ei muuta kuin tarikot, lapiot ja lanat kouraan ja töihin.

      Maanviljelijät eivät nähtävästi tarvitse tratoreitaan enää maanviljelyssä, kun ne joutaa kakaroille huvi-ja pahantekoon urheilukentällä.

      Onneksi sienne on asennettu, valvontakamerat :DD

    • Anonyymi

      Kuka enää ostaa tuosta urheilukentän lähettyviltä asuntoja, saatika edes vuokraa.?

      Jos, erehtyy, myy äkkiä pois.
      Kotirauhaa siinä ei todellakaan ole, yörauhasta puhumattakaan.

      Kunta voisi tehdä Ky:stä kentästä aidatun alueen: mopoille, mopoautoille, autoille--> ralliradaksi, kuka molottaa ja kaasuttelee koviten ja tietty kolariajokin sallittua.
      Katolleen saadusta kulkupelistä voisi saada yhden vapaapäivän koulusta tai 100e kalja/tupakki rahaa.
      MUTTA, siellä pitää olla(Ma - Su) 7vrk/vk:ssa klo: 22.00 - 06.00.

    • Anonyymi

      Kyllä se rällästäminen rattoreilla ja koppimönkijöillä loppuu ainakin tällä menolla, kun täällä Isonkyrön alueella on liikkunu pitkin syksyä hiippareita ihmisten markeilla mm. tyhjäämässä polttoöljy säiliöitä yms. vohkimassa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      128
      5744
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2549
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      134
      2467
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      7
      2066
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1323
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      58
      1055
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      8
      1032
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      51
      912
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      76
      825
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      815
    Aihe