Uusien puhelimien näytöt ovat joten järjettömiä mittasuhteeltaan, mikä järki asiassa?
Miksi puhelimen kameran megapixelit ovat erilaisia kuin oikeiden kameroiden vastaavat ja kuitenkin niistä puhutaan samoin kuin oikeita olisivat???
No kaikkia vääristellään ja sekoitellaan keskenään jotta kuluttajat sekoilisivat hankinnoissaan ja luulevat tehneensä elämänsä kaupat...
Myynti-ilmoituksista monesti puuttuvat ne oleelliset tärkeät tiedot, mutta tarpeetonta reilusti...
Miksi nykyiset uudet kännykät on pitkulaisia ja rumia?
9
222
Vastaukset
- Anonyymi
Nykyajan muotia. Kännykät pitää olla pitkiä ja niissä paljon megapixseleitä tai useita kameroita vierekkäin jotta jengi niistä kiinnostuisi. Vaikka tosiasiassa vain järjestelmäkamera tuottaa hyvää laatua.
- Anonyymi
Kuulemma e-kirjat on helpompia lukea ja elokuvat paremmin katsottavia???
- Anonyymi
kukaan ei lue kännykällä e-kirjoja eikä pahemmin katso leffoja.
- Anonyymi
Elokuvat paras katsoa jos kuvasuhde olisi 16:9, pitkulaiset tosi surkeita myös kuvaukseen, netin selaamiseen ja lähes kaikkeen.
- Anonyymi
Puhelimen täytyy soveltua käteen ja mahdollisesti myös taskuun. Leveää puhelinta on vaikeampaa pitää kädessä eikä se sujahtaisi yhtä helposti taskuun.
Jotkut käyttäjät tykkäävät käyttää puhelinta yhdellä kädellä. He voivat kirjoittaa tekstiä ja selata sisältöä tai ottaa valokuvia yhtä sormea käyttäen. Kapeassa näytössä sormet yltävät näppäimistön jokaiseen näppäimeen.
Nettisivujen ja erilaisten some aplikaatoiden käyttöliittymiä on helpompi käyttää kapeissa näytöissä leveiden sijaan. Näet esimerkiksi enemmän julkaisun kommentteja yhdellä näkymällä eikä tarvitse vierittää näkymää niin usein.
Puhelinten kameroissa on eroja riippuen mallista, merkistä ja hinnasta. Monille puhelimen kamera riittää arkiseen kuvaamiseen someen ja muihin tarkoituksiin.
Mikä sitten olisi sinulle mukavin puhelimen muotoilu ja mitä asioita kameroissa arvostat?- Anonyymi
Ei ole kylläkään suuria eroa yli 400 euron puhelimissa. Sitä halvemmissa kyllä.,
- Anonyymi
Miksi nykyiset uudet kännykät ovat ylisuuria klohmoja? Noin 5,5 - 6 tuuman näyttö riittää vallan mainiosti.
- Anonyymi
Pituutta vaan on lisätty jossa mitää järkeä ja taskussa karmea punnus eli ei toimi arjessa sekään. Ei siis mikää kätevä millään tavalla ja hyöty on nolla tasoa!
Muutaman vuoden takaiset pienemmät on käytännöllisiä sillä ei kukaan ole niin köyhä että leffoja joutuu katselemaan puhelimella saati lukee e-kirjoja sillä!
Valitettavasti kännykkä on ideoitu toimimaan hyvin rajallisen ajan ja sitäkin heikennettään poistamalla päivitys mahdollisuus jolloin väkisin tulee hetki kun hankittava uusi...
Oma vanha puhelin alkaa olemaan tiensä päässä joten uuden puhelimen hankinta edessä. Android 6 on kohtalisen vanha ja viimeisin päivitys 5v sitten...No saa jatkoaikaa bluetooth käytössä autossa tai pyörälenkillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk813065Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna911746Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll831596- 1371452
Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.651438- 1571344
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1591273Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur821217Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j981207- 831192