Vuokrafirmat

Anonyymi-ap

Ihmettelen kyllä näiden vuokrafirmojen toimintaa. Kun lähettää hakemuksen niin ei saa minkäänlaista vastausta. Olisi kyllä mielestäni asiallista vastata jotain ettei jätä vastaamatta. Tamperelainen Kaiku hr on pahin kaikista.

2

222

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sitä vastausta saa muutenkaan vaikka hakee töitä suoraan firmoista. Kannattaa myös soittaa eikä jättää pelkkää hakemusta, silloin katsovat että olet oikeasti kiinnostunut.
      Itse jo varttuneempana sain pitkäaikaisen työn vuokrafirman kautta kun ilmoituksen nähtyäni ensin soitin ja kysyin heti suoraan että onko se sellaista työtä mitä tän ikäinen voisi tehdä. Hetken aikaa rekrytoijan kanssa juteltiin ja hän pyysi käymään toimistolla tekemässä hakemuksen. Sitten olinkin jo muutaman päivän päästä firmassa johon työntekijää haettiin ja työ aluksi muutaman kuukauden pätkiä ja sitten yhtäjaksoisesti peräti kolmatta vuotta..

      Nykyään kun työttömät joutuu rustaamaan enemmän hakemuksia kuin ennen niin varmasti myös vuokrafirmoillekin tulee pilvin pimein ns turhia hakemuksia sellaisilta joita se työ ei kiinnosta yhtään mut pakko hakee. Siksi jos ihan tosissasi olet kiinnostunut niin myös soittoa vuokrafirmaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      229
      6720
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      140
      5612
    3. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      319
      3728
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3520
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      126
      2550
    6. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      24
      2365
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      4
      2210
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      60
      2064
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      63
      1813
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      106
      1584
    Aihe