Ihmettelen kyllä näiden vuokrafirmojen toimintaa. Kun lähettää hakemuksen niin ei saa minkäänlaista vastausta. Olisi kyllä mielestäni asiallista vastata jotain ettei jätä vastaamatta. Tamperelainen Kaiku hr on pahin kaikista.
Vuokrafirmat
Anonyymi-ap
1254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ei sitä vastausta saa muutenkaan vaikka hakee töitä suoraan firmoista. Kannattaa myös soittaa eikä jättää pelkkää hakemusta, silloin katsovat että olet oikeasti kiinnostunut.
Itse jo varttuneempana sain pitkäaikaisen työn vuokrafirman kautta kun ilmoituksen nähtyäni ensin soitin ja kysyin heti suoraan että onko se sellaista työtä mitä tän ikäinen voisi tehdä. Hetken aikaa rekrytoijan kanssa juteltiin ja hän pyysi käymään toimistolla tekemässä hakemuksen. Sitten olinkin jo muutaman päivän päästä firmassa johon työntekijää haettiin ja työ aluksi muutaman kuukauden pätkiä ja sitten yhtäjaksoisesti peräti kolmatta vuotta..
Nykyään kun työttömät joutuu rustaamaan enemmän hakemuksia kuin ennen niin varmasti myös vuokrafirmoillekin tulee pilvin pimein ns turhia hakemuksia sellaisilta joita se työ ei kiinnosta yhtään mut pakko hakee. Siksi jos ihan tosissasi olet kiinnostunut niin myös soittoa vuokrafirmaan.