maalais juntit

nyt se taas alkaa,koko maailma on taas sianpaskan hajua täynä,ja ollaan tien tukkona 100 000 eun tukemien härveleitten kanssa ja ännetään asutusalueiden läheisyyteen jos saisin päättää mokoma sou loppuisi myös eu tuet ter.närkästynyt
7898
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kun nämä maalais juntit ärsyttää ja heidän eu-tukensa, niin katsoppas mitä sinulla on ruokapöydässäsi.

Äänestä
  • Ne sinun särpimesi ei ole ihan kerrostalossa kasvaneita vai oletkos nähny siellä hiivatin kaupungissa jollaki mullikoita ja sikoja?? Äläpäs nyt viitti natista ku sunkin sapuskas on maalta lähtösin.

    Äänestä

  • just niin.. kirjoitti:

    Ne sinun särpimesi ei ole ihan kerrostalossa kasvaneita vai oletkos nähny siellä hiivatin kaupungissa jollaki mullikoita ja sikoja?? Äläpäs nyt viitti natista ku sunkin sapuskas on maalta lähtösin.

    minä juuri tarkoitinkin.

    Äänestä

Kuulehan sinä kaupunki lainen. Mahtuuko maalais- ja juntti-sanojen väliin -kin pääte? Maalaiskin juntti vai maalaisjunttikin? että sellaisia täältä susirajalta.

Äänestä
  • Muuten aikas hyvä puristinen kommentti, mut sen verran jäi sultakin huomaamatta, että lauseet aloitetaan aina pisteen jälkeen isolla alkukirjaimella!

    Äänestä

Tuo muuten on todella ärsyttävää/naurettavaa, kun joku yrittää päteä ihan tosi vakavissaan, ja ei osaa edes alkellisimpia äidinkielen alkeita, jotka tietääkseni opetetaan jo ala-asteella.
Tai sitten olet juuri Somaliasta tullut, ja kieli on hieman hakusessa=)
Parhaita paloja:
"hajua täynä"
"ännetään"
"ter.närkästynyt"
kaikki muu, kuten alkukirjaimien koko, kaksoispisteiden puuttuminen, pisteet, pilkut...

Äänestä
  • pieniä ovat pisteet ja pilkut verrattuna ajoraralla lojuviin paska ja rapa kasoihin liekö laillista joten lopettakaa valitus

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaupunkilainen kirjoitti:

nyt se taas alkaa,koko maailma on taas sianpaskan hajua täynä,ja ollaan tien tukkona 100 000 eun tukemien härveleitten kanssa ja ännetään asutusalueiden läheisyyteen jos saisin päättää mokoma sou loppuisi myös eu tuet ter.närkästynyt

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu