Hallituksen rasismikeskustelu

Tämä rouva Henrikson ei tykkää kun on puhuttu rumia. Mitähän tästäkin tulee kun aikanaan hallituksessa pitäisi päättää oikeista asioistakin. Nyt näyttää siltä että ei tule mitään niin kauan kuin tämä rouva jauhaa tuota samaa levyä.
8197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Rkp läiset on aina oleet pellejä Henriksons on siitä esimerkki

Äänestä
  • 😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

    🍒 ­N­­y­­m­­­f­­o­­­m­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17966806E

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Kyllä hän on kunnioitettava johtaja.

Osaa ilmaista asiat asiallisesti, maltillisesti mutta varmasti.

Hänellä on linja ja hän seisoo sen takana.

Tämä Eeva Biaudeu taas on koko poliittisen uransa vain vetänyt mattoa muiden alta ja tuonut esille itseään.
Sitten nämä muut tyttöset, bilettäjät, raivottaret ja linssiluteet.

Kyllä A-M Henrikson on fiksuimpia ja sivistyneimpiä poiiitikkojamme. Kunniaksi naissukukunnalle.

Äänestä
  • A-M henriksonia ei ota kuule vakavasti edes rkp läiset

    Äänestä

Avaaja voisi tarkistaa asioita vaikkapa sanakirjasta. Tarkentuu määritelmät, mikäli pää ymmärtää.

Äänestä

Henriksson jahkailee vain ministeri paikkansa puolesta. Kohta puolueesta on eronnut suurijoukko liberaaleja.

Äänestä
  • Eroaminen ei paljon vaadi, jokainenhan voi suutahtaa joka päivä johonkin ja lähteä kannat kopisten.

    Paljon enemmän vaatii, että pysyy paikallaan ja pyrkii rakentamaan yhteistyötä.

    Äänestä

Eihän se rasismi lähde ennen pois jos ei ole hyödyt ja velvoitteet kaikille samat yhteiskunnan taholta, ihonväriin, uskontoon, kansalaisuuteen, poliittiseen tms. nähden. Kateus se rasismin tekee jos on eriarvoisuutta, koskee myös velvollisuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tämä rouva Henrikson ei tykkää kun on puhuttu rumia. Mitähän tästäkin tulee kun aikanaan hallituksessa pitäisi päättää oikeista asioistakin. Nyt näyttää siltä että ei tule mitään niin kauan kuin tämä rouva jauhaa tuota samaa levyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu