Lapsipuolten "sivupersoonat"

Anonyymi-ap

Onko muilla niin, että lapsipuolet käyttäytyvät aivan erilailla riippuen siitä missä sillä hetkellä ovat?
Vasta 12-vuotias poikapuoli on kuulemma joku suurrikollinen joka varastaa kalliita tavaroita ja myy niitä netissä. Täällä ollessaan taas hän ei tunnu olevan kiinostunut oikein mistään eikä hän osaa sanoa mielipidettään mihinkään. Rahaa hän ei juuri käytä niin sitä on kertynyt hänelle monta sataa.
14-vuotias tytärpuoli taas on täällä aina iloinen, pirteä, puhelias ja nauraa paljon. Toisaalla hän on taas masentunut, saa paniikkikohtauksia useasti viikossa, lintsaa jatkuvasti koulusta ja on jo viillellyt itseään varmaan pari vuotta. Nytkin hän on kerennyt olla poissa täältä vasta pari päivää niin heti iskee paniikkikohtaus. Olen ehdottanut, että hän voisi olla täällä koko ajan mutta hän ei halua jättää kavereitaan.
Onko kellään muulla näin erilaista vai onko tämä ihan tavallista lapsilla jotka joutuvat olemaan kahdessa paikassa?

7

784

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      OHOH, no nyt vedit pohjat! Vai että miehen lapsi on suurrikolinen??? Hehheeee. taidat nyt kertoa omista ongelmista ja omista kersoistasi, mutta veistelet syyn toisten lapsiin!!! Huh huh... tää on jo aika paksua.

      • Anonyymi

        AP

        Eikö se ole tarpeeksi paha jos ala-asteikäinen ryöstelee kalliita tavaroita ja myy niitä netissä? Täytyisikö hänen ryöstää pankki että voisin kutsua häntä suurrikolliseksi?


    • Anonyymi

      😂😂😂🐜🐜

    • Anonyymi

      Syytät omista ongelmistasi meihen lapsia. Hui, kukapa sitä itseään syyttelee, kivahan se on kun on heitä keitä voi syyttää kun omat ngelmat kasaantuu jotka on itse aiheuttanut. Voi sua, harhaiset aistimuksetkin velloo tuossa sivuperrsoona jutussa, , ne on sulla ja siirrät ne pienten lasten syyksi??????? Mi ihmettä??+ Sitä se tekee kun rikkoo perheen ja vie lapsilta isän ja vaimolta miehen... omatunnotuskat käy nyt milen päälle, ja näet harhoja ja keksittyjä tarinoita juoruat täällä.... sivupersoonat näyttäytyy sinussa, nekin siirrät toisten syyksi... MIETI HERRANJUMALA.

      • Anonyymi

        Sinä syytät omista ongelmistasi naisia, ja naisten lapsia.
        Sinulla niitä sivupersoonia on liuta, ja sinut tunnistaa lukihäiriöstä.


    • Anonyymi

      Meikäläinen on semmosia puheliaampaa sorttia ja ydinperheessämme oli ihan normaalisti kommunikointia puhumalla. Ero tuli ja nyt uusperheessä ollut 8v.
      Omat lapset jo omillaan ja eletään puolison lasten kanssa. Kumpikaan lapsista ei puhu kuin kysyttäessä ja sittenkin muutamia sanoja. Arvatkaapa että ahdistaako? Kyllä ahdistaa ja harmittaa. Tuntuu että on jotenkin varpaillaan koko ajan. Olisitteko itse?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      770
    3. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      589
    4. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      575
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      47
      568
    6. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      556
    7. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      68
      553
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      530
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    10. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    Aihe