Laitoin Googleen arvostelun Securitas Oululle. He tekivät arvostelusta ilmiannon jossa väittivät minun vääristelevän arvosanoja Google palveluissa.
Arvostelu oli hyvin asiallinen. Kiistin sensuurin ja sain sen takaisin näkyviin. Tekivät sen toistamiseen, kun olin muokannut viestiä hieman lyhyemmäksi.
Nyt se on siellä kolmatta kertaa.
Johtopäätös: He kiertävät ja pyrkivät saamaan itselleen paremmat arvosanat mitä heille kuuluisi.
Arvosana on täten luultavasti vääristelty.
Securitas Oulu vääristelee Googlen arvosanoja.
5
521
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan perus. Moni firma toimii juurikin näin epärehellisesti.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17968289w
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Tämähän on koko organisaation ydin. Miten saadaan mahdollisimman salassa hallittua ihmisiä. Ei totuuksia, vaan psykologisia julmia keinoja, salaa. Jos oikeasti tulisi päivä, jolloin kaikki heidän toimintatapansa paljastettaisiin ihmisille ja totuudet saataisiin paljastettua, ei mitään hyväksyttäisi.
- Anonyymi
Google vakoilee yhtä lailla kuin muut netti selaimet eli usa
- Anonyymi
Sen lisäksi jo se perusasia, että tietokoneesi kameran linssi pitää teipata mustalla teipillä umpeen. Mikrofonia ei teippi sulje, mutta suusi voit itse sulkea.
Jos ja kun sinulla on se uusi ja hieno TV ja siitäkin pitää uudempi versio ostaa, kun lähetysasetukset pian muuttuvat, niin senkin virtajohto pitää irrottaa seinästä kun et sitä töllötä. Vaikka se olisikin muka valmiustilassa, vakoilee se sinua silti kokoaikaisesti. Ja vaikka siinä ei olisikaan (näkyvää) kameraa, niin muulla tekniikalla saadaan näkymä huoneestasi urkittua, luki taannoin alan erikoisjulkaisussa.
Tiesithän kai, että kännykkäsi sijainti on 24/365 seurannassa? Esimerkiksi foliopussi tai metallinen silmälasikotelo suojaa seurannalta, mutta estää myös kännykän käytön. Ns älykännykät muuten seuraavat sinua ja toimiasi myös 24/365 ja kuuntelevat puhetta vaikka olisivat muka kiinni? Puheista tietokone suodattaa mm PolPoa kiinnostavien sanojen lisäksi mainostajia kiinnostavat sanat ja myy yhteystietosi mainostajille. Jos et usko, niin kokeile!
Postillakin on ollut jo ainakin 20 v seuranta. Jos vaikka olet käymässä toisella paikkakunnalla ja joku lähettää sinulle postia tilapäisosoitteeseesi, se palautuu lähettäjälle eikä syytä ilmoiteta. Posti siis kulkee vain ns viralliseen osoitteeseesi. Tämä ilmeni minulle lähes 20 v sitten, kun Muhokselta Ouluun lähetetty kirje palautui lähettäjälle vaikka nimi ja osoite oli oikea, mutta asuinpaikka etelärannikolla. Piti käydä itse hakemassa se kirje 40 km:n päästä, vaikka postimaksu oli maksettu!
Tässä oli vain muutamia vinkkejä siitä, miten meitä valvotaan. Kauppojen ns bonuskortit ovat sitten aivan oma lukunsa! Ne luetaan sinun takussasi olevasta lompakostasikin, jos eivät ole metallisuojauksessa, joksi riittää foliokin (faradayn häkki). Todistettu Oulun S-marketissa pian 10 v sitten.
Orwell olisi kateudesta vihreä, jos tietäisi puoletkaan tästä! Ja sinä joka et tiedä mitään Orwellista, niin hae kirjastosta Orwellin v 1948 kirjoittama kirja "Vuonna 1984" ja lue se, niin viisastut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841666Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691571Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2761317Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691282- 57895
- 66864
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65853Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40841- 42838
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44801