El País kirjoittaa tänään kuinka Espanjan välimeren rannikko on muuttunut euroopan etsityimpien rikollisten piilopaikaksi ja leikkikentäksi. El País kirjoittaa myös kuinka 'tänä vuonna Espanjassa on tähän mennessä pidätetty yli 200 karkulaista, joista suurin osa Málagassa, Valenciassa ja Kataloniassa. Moni heistä elää väärällä henkilöllisyydellä naamioitumalla suurille asuinalueille ja ulkomaalaisiin yhteisöihin, kuten Costa del Solin alueelle'.
https://elpais.com/espana/2023-08-12/la-costa-mediterranea-el-cortijo-de-los-fugitivos-mas-buscados.html
Espanjan Välimeren rannikko on muuttunut euroopan etsityimpien rikollisten piilopaikaksi
8
347
Vastaukset
- Anonyymi
Aurinkorannikon seurapiirit koostuvat 100% rikollisista tai rikollisiin liittyvistä henkilöistä, riippumatta kansallisuudesta. Venäläisten lähtö on ollut paha isku varsinkin suomalaisten 'seurapiireille' jotka luottivat Venäläisiin sokeasti. Ainoa 'seurapiirejä' liikuttava tekijä on raha ja Venäläiset toi rahaa Aurinkorannikolle mutta se alkaa olla mennyttä. Moni 'seurapiiriläinen' on muuttanut Venäläisiltä kopioitua arroganttia asennettaan Ukrainan sodan alettua vieläkin arrogantimmaksi Venäjän puolustamiseksi aurinkorannikolla. Aurinkorannikko saattaa olla ehkä Valencian rannikon kanssa ainoat alueet jossa Venäjän hyökkäyssota Ukrainaan sai shampanja pullot poksahtelemaan Venäjä-illat käyntiin. Silmitöntä venäjä kiimaa.
- Anonyymi
Pitää kommentoida: Aurinkorannikolla voimasta ja rahasta on enemmän hyötyä kuin moraalista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitää kommentoida: Aurinkorannikolla voimasta ja rahasta on enemmän hyötyä kuin moraalista.
Aika säälimätön paikka.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika säälimätön paikka.
Aurinkorannikolla tietyllä tavalla, ainakin suomalaisten piireissä, kannustetaan moraalittomuuteen. Kaikki käy ja säröäänien kohtalo on selvä. Vaikea sanoa kumpi on rankempaa, katsoa ja lukea suomalaisten jeesustelua omasta mahtavuudesta ja kivuudesta ja samalla lukea muita samojen henkilöiden kirjoituksia joissa kaikki inhimillisyys ja ihmisyys loistaa poissaolollaan. Monesti tulee mieleen että kyseessa on henkilöt jotka ovat oman kehityksen puutteesta (en tarkoita vammaisia) vajaita. Raaka, kylmä, inhimillisyyden unohtanut maailma jota ihannoidaan uskomattomuuteen asti.
- Anonyymi
No niinhän se on, apu ja tuki rikollisille on aina kulman takana. Jotka on eri mieltä oppivat läksyn hyvin nopeasti. Ne jotka hyväksyvät opit muuttuvat osaksi 'systeemiä' ja he jotka eivät halua hyväksyä alistusta muiden mielipiteille muuttuvat ulkopuolisiksi.
- Anonyymi
Joo... suunnilleen. Ei suomalaisten kuvioon ole pakko osallistua. Ulkopuolella on terveellisempi ilmapiiri.
- Anonyymi
Aurinkorannikolla mentiin jo vuosia sitten minkä tahansa tunnetun kipurajan yli mitä rikollisuuteen tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253