Espanjan Välimeren rannikko on muuttunut euroopan etsityimpien rikollisten piilopaikaksi

Anonyymi-ap

El País kirjoittaa tänään kuinka Espanjan välimeren rannikko on muuttunut euroopan etsityimpien rikollisten piilopaikaksi ja leikkikentäksi. El País kirjoittaa myös kuinka 'tänä vuonna Espanjassa on tähän mennessä pidätetty yli 200 karkulaista, joista suurin osa Málagassa, Valenciassa ja Kataloniassa. Moni heistä elää väärällä henkilöllisyydellä naamioitumalla suurille asuinalueille ja ulkomaalaisiin yhteisöihin, kuten Costa del Solin alueelle'.

https://elpais.com/espana/2023-08-12/la-costa-mediterranea-el-cortijo-de-los-fugitivos-mas-buscados.html

8

337

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aurinkorannikon seurapiirit koostuvat 100% rikollisista tai rikollisiin liittyvistä henkilöistä, riippumatta kansallisuudesta. Venäläisten lähtö on ollut paha isku varsinkin suomalaisten 'seurapiireille' jotka luottivat Venäläisiin sokeasti. Ainoa 'seurapiirejä' liikuttava tekijä on raha ja Venäläiset toi rahaa Aurinkorannikolle mutta se alkaa olla mennyttä. Moni 'seurapiiriläinen' on muuttanut Venäläisiltä kopioitua arroganttia asennettaan Ukrainan sodan alettua vieläkin arrogantimmaksi Venäjän puolustamiseksi aurinkorannikolla. Aurinkorannikko saattaa olla ehkä Valencian rannikon kanssa ainoat alueet jossa Venäjän hyökkäyssota Ukrainaan sai shampanja pullot poksahtelemaan Venäjä-illat käyntiin. Silmitöntä venäjä kiimaa.

      • Anonyymi

        Pitää kommentoida: Aurinkorannikolla voimasta ja rahasta on enemmän hyötyä kuin moraalista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pitää kommentoida: Aurinkorannikolla voimasta ja rahasta on enemmän hyötyä kuin moraalista.

        Aika säälimätön paikka.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika säälimätön paikka.

        Aurinkorannikolla tietyllä tavalla, ainakin suomalaisten piireissä, kannustetaan moraalittomuuteen. Kaikki käy ja säröäänien kohtalo on selvä. Vaikea sanoa kumpi on rankempaa, katsoa ja lukea suomalaisten jeesustelua omasta mahtavuudesta ja kivuudesta ja samalla lukea muita samojen henkilöiden kirjoituksia joissa kaikki inhimillisyys ja ihmisyys loistaa poissaolollaan. Monesti tulee mieleen että kyseessa on henkilöt jotka ovat oman kehityksen puutteesta (en tarkoita vammaisia) vajaita. Raaka, kylmä, inhimillisyyden unohtanut maailma jota ihannoidaan uskomattomuuteen asti.


    • Anonyymi

      No niinhän se on, apu ja tuki rikollisille on aina kulman takana. Jotka on eri mieltä oppivat läksyn hyvin nopeasti. Ne jotka hyväksyvät opit muuttuvat osaksi 'systeemiä' ja he jotka eivät halua hyväksyä alistusta muiden mielipiteille muuttuvat ulkopuolisiksi.

      • Anonyymi

        Joo... suunnilleen. Ei suomalaisten kuvioon ole pakko osallistua. Ulkopuolella on terveellisempi ilmapiiri.


    • Anonyymi

      Aurinkorannikolla mentiin jo vuosia sitten minkä tahansa tunnetun kipurajan yli mitä rikollisuuteen tulee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      78
      5236
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      118
      3608
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      40
      3466
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      51
      3064
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2778
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2309
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      24
      2101
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      199
      2000
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      419
      1638
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1578
    Aihe