Hei vaan. Onko täällä kohtalontovereita paikalla? Mitä oireita teillä on ollut ja miten hoiditte vajeen? Minulla testi näytti 20, kun pitäisi olla 50 tai ylikin.
D-vitamiinista vajetta.
Anonyymi-ap
2
500
Vastaukset
- Anonyymi
Jos Dee on noin alhainen, se on lääkärin asia tutkia ja antaa ohjeet hoitoon. Voi olla taustalla jokin (vakavakin) syy alhaiseen Deehen. Mars mars lääkäriin.
- Anonyymi
Riisitaudin raja on 25...eli 100-150ug päivässä hyvälaatuista kapselia, ei tablettia, siitä ei imeydy. Arvo olisi hyvä olla 100-150 nmol/L .
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681428
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411019Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20622Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573