Perussuomalaisten puheenjohtaja Jussi Halla-aho kirjoitti vuonna 2019 Donald Trumpin olevan parasta, mitä Yhdysvalloille ja länsimaailmalle on tapahtunut pitkään aikaan.
Halla-ahon suosikki ja esikuva on Trump
Anonyymi-ap
22359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Halla-aholla ja Trumpilla on yhteisiä piirteitä
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/tutkijat-havaitsivat-jussi-halla-ahon-ja-donald-trumpin-teoissa-yhtalaisyyksia-esimerkiksi-maalittaneet-yksittaisia-naisia-tuija-saresma-pitaa-perussuomalaisia-rasistisena-puolueena/c0b0e4c1-3467-45f1-b632-62d18c7f1b9c
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17971447v
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Halla- ahon suosikkipoliitikko menneisyydessä on Tanner siis Suomessa
Aloittaja on aivokäpiöstä kärsivädemari Usan vihaaja kuten tuomio ja Halonen
Ei pitäisi haitata, Trump on seuraava presidentti.
Trump on pelkkä bisnesmies ja täysi pelle. Ei tee mitään päätöksiä, ellei siitä synny taloudelliseesti voittoja. Ainoastaan raha ratkaisee, ei mikään muu. Siinä mielessä on toiminut fiksusti, että on saanut huijattua Amerikan vähä-älyiset omalle puolelleen. Uskottelee heille kaikenlaisia salaliittoteorioita ja tyhmät uskovat.
Stalinin ihailijoille koettelevia aikoja. Wokettaja canselöijjät tuntevat melkoista vaikeutta löytää käytännössä myönteisiä kokemuksia tuoneita perusteluja aatteilleen.
Mutta onhan se niin hauskaa ladella pöljyyksiä täällä?
Siksi koska Marin hävisi.
Kummasti persut hiljeni kun Trump hävisi kuviosta, sitä ennen sai haukkumis ryöpyn kun erehtyi arvostelee.
Eduskunnassa SS-Immonen piti puheen täydelle salille jossa haukkui ylen, Trumpista pitää kirjoittaa ylistävästi, eikä tuoda esiin epäkohtia.
Huhtasaari ehdotti Trumpille Nobelin rauhanpalkintoa. Ihan virallisella kaavakkeella.
Perustelut ''...ei aloittanut sotaa virkakaudellaan''
Kummasti demarit kuumenivat, kun Marin tippui pois kuvioista.
On niin jännää, miten ihmisten mielipiteet eroavat.
Ketäänhän ei pitäisi nostaa liian korkealle. Ihmisiä vain.
Beng
Trump on puhdas bisnesmies. Kaikki mitä hän tekee tai mihin hän tähtää, liittyy puhtaasti bisnekseen ja rahaan. Mikä mahtoi olla hänen tarkoitusperä, kun kahmi itsellensä valtavasti niitä salaisia dokumentteja? Raha takuulla siinäkin taustalla.
Trumpin kannattajat ovat lisäksi vähemmällä älyllä varustettuja henkilöitä, joita on helpompi ohjata ja uskovat helpommin kaikenlaisiin salaliittoihin yms. hömppään.
Jenkeissä miljardöörit teki kaveristaan pressan.
Venäjällä pressa teki kavereistaan miljardöörejä.
Noinhan se nimenomaan toimii noissa valtioissa.
Oli muuten hyvin sanottu vähällä älyllä varustettuja.Ja jos Trump
valitaan taas niin voimme sanoa amerikkalaiset ovat vähällä älyllä
varustettuja ihmisiä ja kanssakäyminen alkaa olemaan kyseenalaista
amerikkalaisten kanssa.
Axel Oxenstierna sanoi:
”Poikani, kunpa tietäisit, miten vähällä järjellä tätä maailmaa hallitaan.”
Siinä kaksi tulevaa presidenttiä, huippuälykkäitä ja talousmiehiä.
Mitään merkitystä.
Vieläkö Trump persujen ykkössuosikki, sama aate ja poliittinen linja.
Tuskin on sama aate ja poliittinen linja. Mistä löytyy faktatiedot väitteelle?
Kaksi kahelia.
NBC News: Tilanne kiristyy Trumpin uusien syytteiden yllä – valamiehistön nimiä ja osoitteita väitetään ilmestyneen nettiin. Uusin vaalirikossyyte on Trumpin tähänastisista vakavin. Kertoo aika paljon kyseisestä herrasta.