Galluppi

kuka on kaikkien aikojen paras artisti?
16971
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Se olet sinä!

Äänestä
  • no kiitos,kiitos

    Äänestä

  • superwanker kirjoitti:

    no kiitos,kiitos

    Kaikkien aikojen... vaikeaa... Kyllä kai kaikkien aikojen paras iskelmä- ja tanssimusiikin esittäjä oli itse mestari, Olavi Virta.

    Äänestä

Suomessa Olavi Virta ja Remu, rajojen ulkopuolelta
Elvis tietenkin!

Äänestä
  • Edesmenneistä suomalaisista kevyenmusiikin artisteista parhaita ovat olleet: Olavi Virta, Tapio Rautavaara, Georg Malmsten, Laila Kinnunen ja Rauli Badding Somerjoki.
    Nykylaulajista parhaita ovat: Tapani Kansa, Kari Tapio, Lea Laven, Jorma Kääriäinen ja Taipaleen Reiska

    Äänestä

sebastian ahlgrenilla paras ääni :)

Äänestä
  • Kyllähän se niin on,että jos oikein laulunäänestä puhutaan ,niin kyllä T.Kansan ääni on aivan omaa luokkaansa.

    Äänestä

  • Itse lähtisin kyllä Antti Huovilan puoleen kun on kuullut sen livenä niin on kuulut kaiken mitä voi kuulla! Antin ääni on niin omaa luokkaansa ettei ketään pysty vastaamaan sen ääneen!

    Äänestä

  • No mää!!! kirjoitti:

    Itse lähtisin kyllä Antti Huovilan puoleen kun on kuullut sen livenä niin on kuulut kaiken mitä voi kuulla! Antin ääni on niin omaa luokkaansa ettei ketään pysty vastaamaan sen ääneen!

    Tapani Kansa on kieltämättä suurenmoisen äänenvärin omaava artisti. Eikös se ole niin ,että erityisesti kahdesta asiasta Tapsa tunnetaan. Nimittäin mahtavasta äänestä ja raskaasta kaasujalasta.

    Äänestä

Kyllä ääni on kuin Jaakobin ääni mutta käsi on kuin Eesaun jalka.

Jotta siinä kallupin laatijalle kallupin aihetta.

Äänestä

Jorma Kääriäinen se taitaa ol aika lail paras. Mut ans ku mennää ulkomaile...Elvis Presley lyä kyl kaik laudalt! Että siinä.

Äänestä

Eihän thän kysymykseen ole kuin niin monta vastausta, kun on vastaajiakin, eihän parasta voi nimetä kukaan, koska meillä kaikilla on omat mieltymykset. Mutta luetelkaa sen sijaan maamme surkeimmat artistit, vaikka onhan heilläkin kannattajansa.

Äänestä
  • Surkeimpia laulajia ovat: Kikka,Mikko Alatalo,Topi Sorsakoski,Marita Taavitsainen, Janne Hurme, Isto Hiltunen,Jasmin Mäntylä, Tony Halme ym...

    Äänestä

  • mä kirjoitti:

    Surkeimpia laulajia ovat: Kikka,Mikko Alatalo,Topi Sorsakoski,Marita Taavitsainen, Janne Hurme, Isto Hiltunen,Jasmin Mäntylä, Tony Halme ym...

    Topiko surkea?? Ei voi olla totta mitä valhetta. Agentsin aikainen Topi on parasta musiikkia mitä Suomessa on tehty sitten itsensä Olavin.

    Äänestä

  • Roskaa kirjoitti:

    Topiko surkea?? Ei voi olla totta mitä valhetta. Agentsin aikainen Topi on parasta musiikkia mitä Suomessa on tehty sitten itsensä Olavin.

    Makuja on näköjään monenlaisia,suomalaisista tulee mieleen Sorsakoski,Somerjoki,Loiri

    Äänestä

Kenen ääntä minä rakastan.. Janne Tulkki. Häntä voisin kuunnella loputtomiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


superwanker kirjoitti:

kuka on kaikkien aikojen paras artisti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu