Periaatteeni on että jos minua kusetetaan tai minulta varastetaan, niin se on silmä silmästä. Kusetan ja varastan samassa suhteessa takaisin.
Tämä on pätenyt niin verottajan, oikeuden että muidenkin suhteen.
Aikoinaan palkkatöissä pomolla oli tapana tehdä omituisia leikkauksia palkkaan.
Pieniä, mutta kuitenkin. Vastineeksi varastin suunnilleen saman verran varastolta tavaraa omiin keikkoihin, sen verran että pääsin omilleni.
Myöhemmin olen toiminut samoin verottajan kanssa. Jos verottaja keksinyt ettei joku vähennys tms kelpaa, olen tehnyt vastaavan määrän veroja ohi kassan omaan taskuuni.
Oikeudessa pari kertaa joutunut väärien päätöksien kohteeksi ja maksumieheksi, niin saman verran olen kusettanut valtiota ja kuntaa vastineeksi.
Kyse ei ole isoista asioista eikä rahasta, vaan periaatteesta.
Ehdoton periaatteeni on julkaista periaatteeni PATTAYAN MATKAILUPALSTALLA, koska olen periaatteen mies.
2010
Päiväkirjani 24 rakas, minulla vaihteen vuoksi 24/7 on tarve julkaista periaatteen miehenä oheinen.
8
205
Vastaukset
- Anonyymi
Sensukalla ei vuosiin ole ollut mitään omaa asiaa. Ennen jaksoit satuilla kaikenlaista vielä ennen koronaa, kertoa jahtien öljynvaihdoista ja kuinka lensitte vaimon kanssa Suomen saaristossa etsien miljoonasaarta johon voisi laittaa miljoonahuvilan ja miljoonajahdin. Nyt olet jo vuosia vain kopioinut muiden juttuja vailla mitään omaa.
Ilmeisesti ei hirveästi ole tapahtumia ollut omassa elämässäsi?- Anonyymi
Ainut tapahtuma elämässä kurkata aamulla pöntöstä minkä värinen kikkare tuli, vai tuliko ollenkaan!
Anonyymi kirjoitti:
Ainut tapahtuma elämässä kurkata aamulla pöntöstä minkä värinen kikkare tuli, vai tuliko ollenkaan!
Resupetteri... mulla on sama tilanne kuin robred heleniuksella... hän ei muista tyrmäyksestä mitään ja minä en muista kakkaamisista yleensä mitään, mutta siellä ne on joko pömppä housussa tai petaus patjalla.... piehtaroin hiki päässä lakanat märkinä lattialle katsellessa painajaisia.... uni maskin kuminauha oli juuttunut ainoiden omien kahden hampaan väliin ja kun aimo kiskaisi maskin voimalla irti, niin jäljelle jäi yksi tora hammas jota räblään kielellä koko ajan ku se on terävä kuin palanut tuli tikku.
Yritin syyttää viime kakasta naapuri huoneen Raimoa, mutta hoitsu sanoi että meidän molempien huoneet oli lukossa yöllä.... Olisko Raikku sitten tiirigoinut lukot auki...? En se aina voi minä olla joka mun housuun paskoo....- Anonyymi
PERIAATTEESTA PERIAATTEEN MIEHENÄ ... !
Sinun periaatteesi on kymppisi lipittäminen .... ilman omaa asiaa, huom! OMAA ASIAA.
- Anonyymi
Kuinka mones sivupersoona sinulla on meneillään?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101189
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1171014- 127917
- 95775
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten287722Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait75649Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 75504