Kaikki te joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma tilatkaa tai pyytäkää tämä kirja joululahjaksi tai syntymäpäivä lahjaksi meitä johtaa ne ihmiset harhaan joilla ei ole älyllinen
vuoden päästä käteistä rahaa ei juuri tarvita. Viidentoista vuoden kuluttua myös kortilla maksaminen on harvinaista. Silloin maksaminen tapahtuu mobiililaitteella tai kasvo- ja sormenjälkitunnisteilla.”
”Olemme tulossa Raamatullisesti erittäin tärkeään aikaan koko maailmassa. Hoosean kirja kertoo Jeesuksen tekevän meidät eläviksi kahden päivän eli kahden tuhannen vuoden kuluttua. Tämä aika lasketaan siitä, kun Jeesus lähti ulos pyhäköstä ollessaan 30-32 vuotias. Tästä hetkestä tulee kaksi tuhatta vuotta täyteen vuosien 2030-2032 välillä.”
Kirjan tekijästä:
Kehitysvammaisille tämä
2
227
Vastaukset
- Anonyymi
Minä tilaan mieluummin Don Rosan kokoelmat
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196196Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625131SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun664256SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1003845Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123611Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203168SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352489Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val261594
