Miksi vihreä liike ei ole lainkaan innoissaan ufoista, vaikka niiden päästötön energia ratkaisisi kertalinttuulla Maan ympäristöongelmat? Onko kukaan edes ehdottanut Gretalle asiaa?
Tämmöstä tällä kertaa.
Tämmöstä tällä kertaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
> Miksi vihreä liike ei ole lainkaan innoissaan ufoista
Ehkä he tunnistavat huijauksen, kun itsekin viljelevät valheellista ilmastopaniikkia.
Koska silloin porvarillinen elämäntapa sais kukoistaa kaikessa kauneudessaan vailla huolen häivää päästöistä jos esim. Mersut toimis täysin päästöttömällä voimanlähteillä ja kaikki keinoturkikset, viinit yms. kulutushyödykkeet olis tuotettu täysin hiilineutraalisti ja uusioraaka-aineiden kierto toimisi 100-prosenttisesti. Jos asiat olis näin hyvin se laskis vihreiden kannatusta joka satais kokoomuksen laariin. Gretalla ja vihreillä ei olis enää isoa pahaa ilmastonmuutos-peikkoa jolla pelotella ihmisiä.
Marsin pienet vihreät miehet kuuluu varmasti Gretan vihreään liikkeeseen. Varmaan myös Putinin vihreät miehet on samaa sakkia?
Tämmöstä ufolakia ne Yhdysvaltain kongressissa puuhaa. Meni jo läpi senaatissa 86 puolesta, 11 vastaan, loput poissa. Seuraavaksi edustajainhuoneeseen.
https://www.congress.gov/amendment/118th-congress/senate-amendment/797/text
Kuinkahan moni viitsii lukea tuota tekstiä, jonka mukaan Yhdysvaltain kongressissa valmistellaan vuodelle 2024 lainsäädäntöä, jonka perusteella ufoasian todellisuus tullaan julkaisemaan(julkistamaan hallinnon eri haarojen vuosikymmenten varrella tekemien asiakirjojen perusteella. Jos lie osattukin lukea, niin ei se näy ainakaan kommenteissa. Ei vissiin vois vähempää kiinnostaa, kun pitää ufo-osiossa jankuttaa pakolaisista/maahanmuuttajista. Semmosta tämmösenä aikana. Tapelkaa, saatte kessuja.
Monet ovat sitä mieltä että muuallakin on älyllistä elämää kuin Maassa(tai ainakin muualla), mutta sitten kun kysyy sitä onko täällä käynyt noita muita, on vastaus useimmiten: ei, ja syynä on useimmiten pitkät etäisyydet ja todisteiden puute siitä että olisi käynyt jo.
Kuinka kehittyneitä voivat olla joillain muilla planeetoilla asuvat elämänmuodot, ja onko olemassa sellaisia fysiikan perusperiaatteita, joista ihmisellä ei ole mitään tietoa, mutta niillä on?
Minä väitän että on paljon korkeammalla kehitysasteella olevia kuin me ihmiset ja me tiedämme vielä hyvin vähän kaikesta mitä on olemassa.