Mopoa mietin

Anonyymi-ap

Kun siis juttuhan on niin, et oon jo pitkään halunnu mopoa. (oon siis tyttö) Skobaa mä en halua, ja mopot kiinnostaa meikäläistä, mut sit en tiiä niist hirveesti mittää. Voisko joku kertoo jotain perus juttui niist ja et mikä mopo kannattaa hommata nyt tälläselle alottelijalle :D Oon pituudelta 159 jote ei mitää et jalat roikottaa ilmassa lol.

3

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Derbi aprilia gilera 2006 jälkeiset. Isot tankit, laillisesti 2 paikkaisia, helppo virittää, paljon osia saatavilla. Myös tehoa löytyy enemmän mm. pidemmän iskun ja lisäpakoaukkojen takia (verrattuna am6 mopoihin eli muihin). Noissa kolmessa on rabasa kone eli myöskään välivapaita ei ole paljoa, ja kaikkien osat sopivat tekniikka osalta toisiinsa (ottaen huomioon vuosimallin). Eivät myöskään ole kalleimmasta päästä mikä hyvä.

      • Anonyymi

        Siistii! Kiitti hei!!


      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        ❤️ ­­­N­y­m­f­­­o­­m­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17979235j

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      395
      5853
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      18
      1776
    3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      44
      1220
    4. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      121
      1043
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      97
      938
    6. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      47
      933
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      56
      914
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      133
      909
    9. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      45
      883
    10. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      861
    Aihe