Jumalauta. Ostin Android tabletin. Koska Androidia ei voi käyttää ilman Googletiliä, oli pakko perustaa sellainen. Vaan kun yrität etsiä gmailista tai muista googlen palveluista ULOSKIRJAUTUMISKOHTAA ei löydy!
Joudun kirjautumaan tabletin Google- tililtä ulos käyttämällä toista laitetta, läppäriä. Läppiksen google tililtä vasta pystyy valikoimaan toisen laitteen (android- tabletin) josta pystyy kirjautumaan ulos. Miten tämä voi olla edes mahdollista?
Android/ Google on tehnyt palvelunsa siten että käyttäjän on ensin pakko luoda tietoturvastaan tunnetusti heikkolaatuinen google- tili. Ja sitten pakottaa olemaan koko ajan sisäänkirjautuneena kun ei ole kohtaa josta pääsee kirjautumaan ulos.
Android- laitteella ei voi kirjautua Googlesta ulos!
20
1224
Vastaukset
- Anonyymi
Jos en omistaisi läppäriä tai muuta toista tietokonetta, en pääsisi koskaan kirjautumaan Androidilla Googletililtä ulos.
Uloskirjautumisen tärkeyttä korostetaan aina kaikkialla. Muista kirjautua ulos tililtäsi etteivät tiedot vuoda. Ja sitten Android ja Google yhteistuumin ovat tehneet siitä mahdotonta.- Anonyymi
Tablettimesta ei tarvitse eikä pidäkään kirjautua ulos. Se on hölmöläisen hommaa moinen touhu..
- Anonyymi
Lapsipornooko yritä varjella
- Anonyymi
Ja sitten kun kirjautuu läppärin kautta googlesta ulos, android tabun gmailin sähköpostit kuitenkin näkyvät. Uloskirjautuminen näyttää jääneen jotenkin kesken. Vaaditaan viimeistelemään sisäänkirjautuminen vaikka yritän kirjautua ulos.
Kuka tahansa joka saisi tabletin käsiinsä voisi vain painaa gmail- logoa ja nähdä kaikki postit.
Miten helevetissä android- tabletin etusivulla olevan Gmail- logon takaa löytyvästä säköpostista pääee kirjautumaan ulos? Neuvoja kaivataan.- Anonyymi
Edelliset viestit varmaan näkyy, mutta uudet viestit ei välttämättä tule, jos olet kirjautunut ulos. Googlen asivuilta pääsee oman profiilin tietoihin. Sieltä pääsee myös laitteiden listaan, joihin olet kirjautunut. Kokeile poistaa laite. Kokeile sitten poistetulla laitteella, mitä tapahtuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Edelliset viestit varmaan näkyy, mutta uudet viestit ei välttämättä tule, jos olet kirjautunut ulos. Googlen asivuilta pääsee oman profiilin tietoihin. Sieltä pääsee myös laitteiden listaan, joihin olet kirjautunut. Kokeile poistaa laite. Kokeile sitten poistetulla laitteella, mitä tapahtuu.
Juuri kerroin että osaan kyllä kirjautua ulos läppärin kautta tabletin googlesta. Mutta tämäkään ei poistanut tabletin gmailtiliä vaan postit näkyvät vain kun painat gmail logoa.
- Anonyymi
Windowsilla pelikokemus voi olla kovankin luokan koneella umpisurkea.
- Anonyymi
Eikä pääse kukaan katsomaan mitään tietoja kun tabletti on oikeaoppisesti suojattu! Järki käteen hei tähän!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Edelliset viestit varmaan näkyy, mutta uudet viestit ei välttämättä tule, jos olet kirjautunut ulos. Googlen asivuilta pääsee oman profiilin tietoihin. Sieltä pääsee myös laitteiden listaan, joihin olet kirjautunut. Kokeile poistaa laite. Kokeile sitten poistetulla laitteella, mitä tapahtuu.
Eihän se nyt niin voi mennä että painaessa gmail- logoa vanhat viestit näkyy ja vain uuden viestit eivät näkyisi.
Tässähän riskeerataan lakiin kirjattu viestintäsalaisuuslakikin. Ei voi olla niin että kirjeenvaihtoon liittyvät lainsäädännölliset oikeudet toteutetaan näin leväperäisesti. Ei tarvita kuin että tabletti jää hetkeksi johonkin pöydälle vartioimatta niin avot joku ulkopuolinen voi mennä tirkistelemään kirjeenvaihtoasi.
Tabletin tietenkin voi lukita mutta eihän reaalielämä ole sitä että on koko ajan oltava vartioimassa älylaitetta vain koska itse postilaatikkoa ei saa kiinni eikä tililtä pysty uloskirjautumaan.
- Anonyymi
Ei tietenkään voi! Samahan se on Applen laitteilla!
Avaaja taitaa olla winvajakki.- Anonyymi
SSD asemat ei kestä windowsissa
Ruhjooko se asemat vai korruptoi! - Anonyymi
Witutinvajakille on hyvin vaikea sisäistää tällainen asia!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Witutinvajakille on hyvin vaikea sisäistää tällainen asia!
Eihän windowsistakaan voi kirjautua ulos. MS näkee aina koneen kun se on verkossa.
- Anonyymi
Miten niin tietenkään? tietenkin pitää voida uloskirjautua. Taidat olla vajakki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän windowsistakaan voi kirjautua ulos. MS näkee aina koneen kun se on verkossa.
Kukaan ei ole ollut vaatimassa Windowsilta uloskirjaantumismahdollisuutta sen enempää kuin Androidiltakaan.
Vaaditaan Google- tililtä uloskirjaantumismahdollisuutta Android- laitteella samoin kuin Mikrosoftin Outlook- tililtä kirjaannutaan normaalisti ulos.
Taidat olla vähän tyhmä vajakki ja varsinkin retardi.
- Anonyymi
Missä Windows, siellä juodaan kolinaa!
Windoosi on Paska
ALAS SAIMAANAPINAN TROLLITEHDAS.
Windosin käytön arkea.
Kun tuntuu olevan paljon ongelmia, menee sormi suuhun. Kun tuntuu kaikki olevan ok, menee sormi pyllyyn.- Anonyymi
Pyllymajassa on ongelmia jotka ei normaalille ihmiselle ole ongelma.
- Anonyymi
Ei tietenkään voi ja hyvä niin..
- Anonyymi
Kollivapusen tyhmyys taas nähtiin!
- Anonyymi
Miksi tämä rysytrolli puolustelee Googlea, jenkkiyritystä? Onko Googlekin jotenkin sekaantunut Venäjän hyökkäyssotaan?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2062429
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411597Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1381251Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2871043Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56992Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis303975Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20932- 55916
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19794Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58763