Renu persiistä - palsta buenoa

Anonyymi-ap

On suuri taito kääntää negatiivisestä asiasta positiivisia puolia esille. Kun on kysymyksessä Renault, automaailman hylkiö, niin on todella suurenmoista, että jotkut "sanasepot", kuten minä osaavat luoda "eetteriin" näin korkea tasoista polemiikkiä eli keskustelua, mitä olemme saaneet vuosien varsilla täältä lukea. Kaikkia se ei ole mielyttänyt, mutta varmaan monia hauskuuttanut, mikä taasen on sana-lauseseppojen tarkoituskin. Kaiken tämän hauskuuden on mahdollistanut Franskan suuri innovaatio, joka jo naurattaa varmasti väestöä Japanissa asti, toisaalta on hyvä muistaa, että suuren naurun taustalla on surullisia ihmiskohtaloita ja paljon harmia sekä kuuluisaa renuutusta eli v,,,,,,. emme nyt käytä rumia sanoja tässä, pidämme franskalaiseen tapaan sivistyksestä kiinni ja lennämme vaikka kuuhun hienolla raketilla Notredamen kellojen soittaessa säveliä, jos ne nyt säveliksi luetaan?
Bueno tarkoittaa kaiketi hienoa, hyvää ja tämä renu palsta on varmasti yksi parhaista Suomi-24 autopalstoista, pidetään renupalstaa hengissä ja jos rahaa on ylimääräistä heittää taivaan tuuliin, niin se renun osto suositeltavaa, jotta polemiikki tämän suhteen säilyy ja öljyproppu työkalu kauppa kukoistaa, meneehän siinä monenlaista muutakin vinkkeli avainta samalla kaupaksi ja lääketeollisuuskin käärii suuret voitot, kun tablettia kuluu tonni kaupalla. Niuvaa joudutaan laajentamaan ja siipiä eri renumallipotilaille värkkäämään. Hyvin moneen, voidaan todeta, että kaikkeen vaikuttaa yltiöpäinen renuaminen ja huitominen, mitä enemmän sotketaan ja tehdään kuttaperkkaa, niin sitä enempi on työtä ja se on tärkeätä se.
Renault tekeleet kuvastavat omalta pieneltä osaltaan maailman mielipuolisuutta ja sitä ajatusmaailmaa, mikä vie jyrkänteen reunalle, tarvitaan vain tuulen henkäys, niin kups ja se oli siinä, tämä avaruuden valloitus.
Korkeatasoinen filosofinen informointi, kuten mitä edellä ja jäljessäkin on luettavissa toimii vastapainona yltiöpäiselle massa/joukko käyttäytymiselle, johon voidaan erittäin hyvillä syillä lukea pieni detali eli tämä renun olemassa olo kaiken muun pöljyyden ohella, mitä te ajattelemattomat joukko "sielut" juuri edustatte.
Aina voi parantaa tapansa, tarvitaan vain se älynvälähdys siellä päänupissa ja sitä kautta suurempi herätys "seurakunnassa".
Toyota ja muutama muu automerkki riittävät suomalaisille, emme tarvitse renuja ja ne citikat, pösötkin, annetaan niiden olla siellä sivistyneiden huitojien, huithapeleiden keskuudessa, sillä emme voi täällä kylmässä pohjolassa alkaa tuulimyllyinä viuhtomaan pilkkihaalarit päällä, se ei vain luonnonlakien mukaan ole mahdollista.

7

576

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🤣😆🤣😆🤣😆👌👍👍👍 Juurikin näin!

    • Anonyymi

      Oli pari päivää lainassa Renault Master, mukavin pakettiauto, mitä oon ajanut. Ps rellua ja Citikkaa ei voi verratakkaan keskenään, paras henkilöauto, mitä olen ajanut, on Citroen xm

    • Anonyymi

      Renuu hyvä. Mulla Clio ja TOIMII!

      • Anonyymi

        Sanonta: "aikansa kutakin, sanoi pässi, kun päätä leikattiin" eli väliaikaisesti voi renu joskus "toimia" ja tämä ominaisuus on tarkoituksen mukaista, voidaan verrata esim. hedelmäpeliin, joskus se antaa rahaa, mutta kukaan ei sillä ole rikastunut, vaan aina lopulta hävinnyt, jos on jatkanut pelaamista.
        Tarkoitus renussa on, että se TOIMII joskus. Renu-merkin varaan ei voi elämää rakentaa, kuten oikeiden autojen laita on. Ammatti käytössä tämän vuoksi renuja ei ole muutamaa poikkeusta lukuun ottamatta. Jossain epsaniassa, etelä-franskaniassa voi tosin joku härän paskaa kulettaa Renault Masterilla tai vastaavalla rönöttimellä.
        Kestävyys ja luotettavuus ovat tuntemattomia termejä renuttaessa franskalaisella kapistuksella ja se jälleenmyyntiarvo laskee kuin härän häntä, lehmälläkin laskee (häntä) yhtä paljon, kuin renun jälleenmyyntiarvo, mutta pikkuiset marakatit, niiden häntä ei laske niin paljoa, verrattavissa käänteisesti ehkä johonkin citikkaan, en tiiä tämän citikan hännän lasku indeksiä tarkemmin.


    • Anonyymi

      Toyotas ja nissaneis on paljon ranskalaista tekniikkaa, muuten euro markkinat olisivat sulkeutuneet!!🌍

      • Anonyymi

        Oikeita viruksia ei nykyisen huippu tiedon valossa ole olemassa, tätä tietoa ei kuitenkaan voida julistaa oikeaksi, koska liian suuri tiede katastrofi syntyisi, jos koko virologia perustuisi vääräksi ja se kerrottaisiin julki.
        On kuitenkin olemassa Renault-virus, se saastuttaa, on saastuttanut monia hyviä automerkkejä.
        Mitä tähän kommentoi "arvostettu" Suomi-24 Renault lääkärikunta? Pitääkö tarkastaa lääkitys? Hakea uusia lääkkeitä? vai mitä? Ei kaiketi itse renuun lääkitystä, piikkejä, mutta mitä?
        Onko keksitty esim. jokin piikki, joka työnnetään Toyotaan, niin se suojaa sitten renu-virukselta ja mahdollisilta tämän varianteilta?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oikeita viruksia ei nykyisen huippu tiedon valossa ole olemassa, tätä tietoa ei kuitenkaan voida julistaa oikeaksi, koska liian suuri tiede katastrofi syntyisi, jos koko virologia perustuisi vääräksi ja se kerrottaisiin julki.
        On kuitenkin olemassa Renault-virus, se saastuttaa, on saastuttanut monia hyviä automerkkejä.
        Mitä tähän kommentoi "arvostettu" Suomi-24 Renault lääkärikunta? Pitääkö tarkastaa lääkitys? Hakea uusia lääkkeitä? vai mitä? Ei kaiketi itse renuun lääkitystä, piikkejä, mutta mitä?
        Onko keksitty esim. jokin piikki, joka työnnetään Toyotaan, niin se suojaa sitten renu-virukselta ja mahdollisilta tämän varianteilta?

        Syvällisesti pohdittuani kommentoin omaa Renault-virus asiaa. Tulin tulokseen, että ei se ole virus, koska virus ja joulutonttu kuuluvat samaan kategoriaan. Se on bakteeri peräinen tarttuva tauti tämä tai siihen rinnastettava tapahtumaketju.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      89
      6052
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      336
      5351
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2707
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2615
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      84
      1885
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      105
      1697
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1581
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1543
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1464
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      135
      1413
    Aihe