R-kioskilla jaossa surfeu.fi- ilmainen internet yhteys, onko kokemuksia? Nyt maksan soneralle kk- maksua ja puhelinyhtiölle erikseen surffailuun käytetystä ajasta mikä tuntuu hölmöltä.
surf.eu.fi
Pöllö
11519
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei henk. koht. kokemuksia, mutta olikohan Kuluttajaviraston ilmaisliittymävertailuss saavutti kärkisijan yhdessä Maikkarin liittymän kanssa. surfEU:lla vaan on isompi postiloota, siksi se voitti vertailun. Jos on puhelinmodeemiyhtys, niin SurfEu on susiteltava valinta.
Tietysti jatkossakin joudut nmaksamaan puhelumaksut puhelinyhtiölle.
onko monimutkainen? IE ja outlook on jo vanhastaan. Kestääkö kauan?
Romppu vaanmasiinanja menoksi... En usko, että on konstikas juttu. Eui kyllä just siitä oo kokemusta, mutta on ollu Nicin free ja Maikkarin nettiyhteys. Molempien tälläys sujui ongelmitta.
Kun aiemmin modeemilla surffailin, niin kauppias heti ehdotti maksullisen Soneran tilalle naapuri-Ärrältä saatavaa Surfeu:n liittymää..
Hain sen ja oon ollu todella tyytyväinen. Se on hyvä.
Tosin enää ei tarvita mitään liittymiä ku on laajemmat kaistat.. ;)
Itelläni oli surfeu liittymä tuli aika kalliiksi se.
Vaihoin Maikkarin liitymään tule halvemmaksi toimii paremmin ja siinä on sähköpostitilaakin 10 Mt joka varmasti riittää tavalliselle käyttäjälle .
Niin ja siihen saa kätevästi tehtyä oman kotisivunkin.
Siis suosittelen sinun harkittavaksia maikkarin liittymää.
ne minuutti hinnat,surfeulla on muistaakseni
ne hinnat ilmoitettu vähän erikoisella tavalla.
Sikäli kun cd-rompun paketin tiedoista ymmärsin niin 09- alueella menee pelkkä paikallispuhelumaksu; eikä sitten muuta, eihän?
Vai kuinkas? Oli siinä joistain muista suomen kolkista kai mainittu RCL com:in taksat mutta ne ei koske eteläistä Suomea.
MIksi te itiootit jumputatte jostain ärrän liittymästä, ei muuta kun klikkaatte tuota namiskaa joka tossa oikealla väräjää...
mulla oli se liittymä ennen adsl,toimi hyvin ja 09 alueella ei tullut muuta kun puh.maksu.Yhteyden saat os.www.surfeu.fi tai sit r-kiskalta
Hm... käsittäkseni myös SurfEu:lla on soittisarjoja muuallakin kuin 09 alueella, joten silloin ei mee kuin normaali puhelun aloitusmaksu ja ppm.
kyllä pitää paikansa siitähän tuli kinaa kun jossain maalla asuvat ihmiset joutuivat maksamaan enemmän kuin esim. pääkaupunki alueella muuta se varmaan löytyy heidän sivuila mikä on meininki siinä asiassa:)