Käyttäessäni Outlookia on viime päivinä alkanut n. 30 sek välein näyttöön pamahtanut ikkunoita, joissa Microsoft Apps & Services vaatii pääsyä ja kaikkia oikeuksia gmail-tileilleni. Homma keskeytyy kun täytyy 2-8 kertaa napsutella ruksista näytöt pois. Tietääkö joku mistä kysymys?
Miksi Microsoft Apps & Services vatii oikeuksia gmail-tileilleni
6
4868
Vastaukset
- Anonyymi
Microsoft-sovellukset ja -palvelut on yleinen todennussovellus, joka yhdistää useita Microsoftin sovelluksia ja palveluita sähköpostipalveluntarjoajiisi. Teemme tämän pitääksemme kokemuksesi yhtenäisenä eri Microsoft-sovelluksissa, joihin muodostat yhteyden. Pyydämme suostumustasi yhteyden muodostamiseen kuhunkin näistä Microsoft-sovelluksista ja annamme sinulle mahdollisuuden todentaa ja yhdistää sähköpostitilisi tuettuihin Microsoft-sovelluksiin turvallisesti. Kun esimerkiksi yhdistät Gmail-tilisi Outlookiin tai Cortanaan, "kirjaudu sisään jatkaaksesi" -nimi sanoo "Microsoft-sovellukset ja palvelut".
Jotkut Microsoft-tuotteet käyttävät samaa Google-todennusavainta yhteyden muodostamiseen Gmail-tiliisi. Kun muodostat yhteyden Gmail-tiliisi, tallennamme ja suojaamme tiedot, jotka olet antanut meille Googlelta. Riippuen tuotteesta, johon yhdistät, tämä voi sisältää:
Perusprofiilisi tiedot (nimi, sähköpostiosoite, syntymäpäivä, maa)
Gmailissa lähettämäsi ja vastaanottamasi sähköpostit
Nykyiset ja uudet yhteystietosi
Kalenteritapahtumasi
Google Drive -tiedostosi - Anonyymi
lataa koneellesi nordea appi ja tunnistautumine [ID], eli molemmat
- Anonyymi
Miten se avaajaa auttaa.
- Anonyymi
POISTA WINDOWSI
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
POISTA WINDOWSI
Hahaha😅
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2757630Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat654337Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2773664SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden522349Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11817Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31452Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51317- 1051291
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401212Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01191