Titaania on ainakin kolmea laatua: titaani, salainen lisäaineistus titaani,
Vihreä Titaani. Vihreä titaani on kaikkein lujin, lämmönkestävin ja väriltään matta tumman vihreä. Mukavan pitävä pidellä verisin käsinkin. Sotilas ja siviiliaseeseen väriltään sopiva. Lämmön kesto 20 000 astetta celsiusta, ennen kuin tämä karkaistu päästetty metalli alkaa sulamaan. Todella kevytmetalli, luja, murtumaton. Halpakin ja helppo työstää pehmeäksi päästetyssä aines tilassa. Muovit tietysti valtaavat alaa, vaikka kasviöljymuovit. Tumman vihreää maaöljyä on. Siitä saa myös hyviä muoveja. Vaalean vihreää maaöljyä on. Siitä saa tehtyä räjähteitä. Hylsytöntä patruunaa tehdään tummanvihreästä maaöljystä. Ovat kalliita hinnaltaan.
VIHREÄ TITAANI.
Anonyymi-ap
0
256
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352106
- 841283
- 561238
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321152- 601129
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39854Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121729- 26674
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi19527