Hyvä että se terroristi saatiin kiinni

Anonyymi-ap

Nyt erottaminen koulusta ja poikakoti tälle hyypiölle

10

1219

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tyttö

    • Anonyymi

      Siis, näillä on todella hyvät oltavat tuolla "laitoksessa" saavat vaatteet , virkitymismatkat( leville, Rukalle Jne) kaikki maksetaan yhteiskunnanvaroosta ja päivärahaa jok'ikiseltä päivältä( tupakki, kalja raha)

      18v ikään saavat kaikki palvelut kuin Manulle illallisen ja sitten senkin jälkeen sossumaksaa vukran ja ylläpidon kun joutuvat muuttamaan pois täysikäisyyden takia.
      Hyvin on tälläisillä ns, loisioilla asiat.
      Jos osaa korttinsa pelata oikein on rahakas kun aikuisiän saavuttaa 18v.

    • Anonyymi

      Tutkitaan nyt ensin miksi nuori hermostui.

      Eihän kukaan aloita mesomista täysin syyttä, jos niin tapahtuisi on kysymyksessä sairaus.

      • Anonyymi

        Sairaus?

        Jos ihminen on sairas kuuluu sairaalaan eikä toisten kiusaksi ja tekemään kiusaa.

        Tämä tyttö on laitos kasvatti 18v asti ja ihan omasta syystään tai jos ollaan rehellisiä myöskin vanhempien syystä. Eivät ole hoitaneet velvollisuuttaa KASVATTAA kakaraansa. Sillä tälläisiä latvasta lahoja syntyy yhteiskunnan vaivoiksi.

        Kun vanhemmat kertoisi kuinka käy, kun alkaa ns, leikimään elämällään(huumeet, tottelemattomuus, kurittomuus, Jne..) pääsee kasvatuslaitokseen, koulukotiin siihen asti kun täyttää 18v. Niin ja netistä saa tässäkin asiassa tietoa, kun polla alkaa kiristämään.
        Mutta, jotkut ovat niin halukkaita pääsemään laitos/koulukodin asukeiksi. Vanhemmat jotkut jopa haluaa kakaransa sinne, pois jaloistaan.


    • Anonyymi

      Tuolta Urheilukentällä ovat nämä ihmiset pahaa tekemäs.
      Kävisivätpä vanhemmat katsomas ja hakemas jälkikasvunsa pois.

      Traktoreilla, mönkijöillä, mopoilla sotkevat urheilukenttää ja istutetut kuusentaimet on latvoista katkottu ja nakeltu katsomoon.

      Eräänäkin iltana/yönä, sieltä Mieltyn vierestä olevasta rivitalosta oli peräänkatsoja etsimässä urheilukentältä asukkiaan.

      Kunta varmasti saa jotain EU- rahoitusta, kun ottaa kontalleen tälläisiä päässilmäisiä ja vielä tekemään kiusaa muille. Jokin metsäkäppä olisi kyllä tälläisille kaikkein paras vaihtoehto, voisivat siellä jopa parantuakin, jos kerran metsällä on parantava vaikutus, jos viisaampiin on uskominen.

    • Anonyymi

      Tämä tyttö oli jo koulukoti kasvatti eli ns, laitostyttö.

      • Anonyymi

        Oli oli ja pysyykin 18v:sti.

        Sitten potkitaan pois ja saa sossunpalvelut, vuokrat, ruuan, vaatteet Jne.. niin kauan kun viitsii, hoksaa vedättää sossua.

        Mutta, mitä helvattia näitä latvastalahoja yritetään ns, sopeuttaa muiden opiskelijoiden joukkoon, kun se ei tule onnistumaan koskaan. Ovat mitä ovat ja ovatkin joskus, useimmiten ylpeitä siitä kun tekevät noita latvastalahon juttuja.


    • Anonyymi

      Suomessa täysin persilleen menevää politiikkaa, ulkomaalaisia hyysätään maksaen vuokrat, sähkö ja vesilaskut, ostetaan puhelimet ja hoidetaan niiden maksut, maksusitoumukset kauppoihin,annetaan pyörät ,vaunut, julkisen menot lisääntyy terveysmenoina esim ympärivuorokautiset vastaanottokodit joka paikkakunnalla, tulkit, palkkakuluina kela. ja sossutädeille, päiväkoti ja koulutusmaksuina, elatustuet, lapsilisät ja paljon muuta menoerää, ENTÄS SUOMALAISET LAPSIPERHEET JA VANHUKSET , OVAT TOSI SURKEASSA JAMASSA. VANHUKSET JOTKA OVAT MAKSANEET ELÄMÄNSÄ VEROJA JA TEHNEET SUOMESTA SEN MIKÄ SE ON OVAT TÄYSIN HEITTEILLÄ
      JA VAILLA YHTEUSKUNNAN HOIVAA. NÄEN TOREILLA, LIIKEKESKUKSISSA MATUJA JOTKA MALEKSII SIELLÄ, TYÖTTÖMIEN MÄÄRÄ KASVAA SUHTEESSA MATUJEN TUNKEUTUESSA TÄNNE PILATEN MONET ASUINALUEET.

    • Anonyymi

      Sinne kyrööhin tuleekin oiein laitoskotien rysä. Nyt jo kolme pienessä kunnassa, mutta kunta tietysti laskee saatavat kattavat menot periaatteella.
      Kallista tulee, eivät taineet tietää mitä kaikkea vielä on edessä tulemaksi.

      Hoitajat lähtee ennenkuin huomavatkaan ja lasku senkun kasvaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe