veneilykaupunki Lahti

Anonyymi-ap

Tuli postissa tieto että talvisäilytyspaikkoja lopetetaan Niemensatamassa,rakennetaanko paikalle taloja vain mitä varten paikkoja poistetaan.

8

284

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      81 venepaikkaa häviää,aika monelle tulee vaikeuksia löytää talvipaikkaa.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍑 ­­­N­­y­m­­­f­­­o­m­­­a­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17985660u

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Voihan vee. Siellähän on iso hiekkakenttä moottoripyörämuseon naapurissa ja tien toisella puolella joen varrella on kanssa iso tyhjä parkkipaikka ilman mitään käyttöä. Ei mitään järkeä jos veneilijät ajetaan muualle Lahdesta. Talojahan sinne tulee mutta sitä ennen pitää purkaa se tehdas ja rakentaakin ne talot niin siihen menee ainakin kymmenen vuotta oj riittää sekään. Rakentaminen on vielä nyt sen verran kriisissä ja Lahden kaupungilla sen verran saldo miinuksella että luulisi ettei mitään järkeä ole nyt sinne rahoja upottaa. Mitä iloa koko satamasta on jo veneilijät ajetaan pois. Ensin pitäisi ruveta suunnittelemaan korvaavaa toimintaa ennen kuin ajetaan kaikki alas sen takia että joku saa kämpän rannalta.

      Vattu tätä kaupunkia.

    • Anonyymi

      Muistakaa seuraavissa vaaleissa kenen asiaa nykyiset päättäjät ajaa.

      • Anonyymi

        Paljonkos vaalit tähän tilanteeseen auttavat?


    • Anonyymi

      veneiliät on omillaa sano Hämäläinen ,että se siitä....

    • Anonyymi

      Jo tuli se vanha tyyppi sanomaan että siihen aukiolle et venettäs tuo. On kuulemma hänen alue ja sen pitää olla tyhjä. Se satanan museo on kiinni talvella. Kuka kaupunginviskaali antoi hänelle ne maat? Vai antoiko ja huijaa vaan.

    • Anonyymi

      Laittaa jotain naruja siihen ympärille ettei vaan kukaan hänen alueelleen. Että joku voikin rakastaa tyhjää hiekkakenttää noin paljon. Menisi hoitoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      85
      4598
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      86
      4426
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      17
      3612
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2987
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2794
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2711
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2143
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1758
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      117
      1332
    Aihe