50 km/h alue UPM:n kohdalla

Anonyymi-ap

Jämsän seutu uutisoi 17.8.2023 Jämsäntielle, paperitehtaan kohdalle virheellisesti jääneistä liikennemerkeistä. Alueella on normaalisti 60 km/h nopeusrajoitus, mutta nyt alueelle on jäänyt vahingossa 50 km/h kyltit. Kaupunki lupasi uutisen mukaan poistaa väärät nopeusrajoitusmerkit.

No eipä ole poistanut. Jämsäläisillä on lisäksi sellainen kumma tapa ajaa ko. alueella ihan normaalistikin 50 km/h, joten nyt saakin körötellä pappa-Corolloiden perässä vielä hitaammin. Avuttomista jämsäläisistä autoilijoista voisi puhua enemmänkin, muttei se ollut tämän jutun pointti.

Eli onnistuukohan nopeusrajoitusten palauttaminen ennalleen vai täytyykö itse mennä repimään kyltit hevon vittuun ja käydä palauttamassa kaupungille?

3

393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan ensimmäinen julkaisuni tällä palstalla.

    • Anonyymi

      EILEN OLI MERKIT VIELÄ PAIKALLAAN

    • Anonyymi

      Hyvin oot lukenu. Se 50km/h on jäämässä sinne. Linnasenrinteestä Jämsäntielle tultaessa on kyltti, jossa rajoitus sekä Jämsään, että Koskelle 60km/h. Tuo 60km/h rajoituksesta kertova kyltti Linnasenrinteen puolelta ollaan poistamassa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      113
      5243
    2. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      179
      4901
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      212
      4097
    4. 216
      3305
    5. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      122
      3145
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      103
      2974
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      17
      2129
    8. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      127
      1854
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      157
      1742
    10. Mikä on kaivattusi toinen nimi

      🙈
      Ikävä
      61
      1379
    Aihe