Kauheaa ihan kamalaa on tapahtunut, sateekaarilipput on poltettu toistamiseen. HS

Anonyymi-ap

tälläinen "hirmu"teko saa yli puolisivua palstatilaa. Sen sijaan raamatun poltatmisa tai olan yliheittämisiä ei edes mainita. Minun puolesta jokaisen sateenkaarilipun voi poltaa, jokaisen niiden piilomainos peittää jne. Kyse on organisoidusta ideologian velityksestä, samasta jota natsit harjoittivat hakarisetin osalta. Toiminta ei eroa mitenkään siitä, vaikka sateenkaaren aivopesetyt niin kuvittelevat.

.ta HS toimitus on yhtään valveutunut, uutisointia kyllä riittääihan aiheistakin ei ideologiasta.

6

152

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi homoilla yleensä pitää olla oma lippu ja paraatit?? Miksi eivät voi olla ja elää kuten muutkin ihmiset muiden joukossa? Outoa on porukka kun haluavat mainostaa itseään koko ajan!

      • Anonyymi

        Sateenkaarilippu ei ole vain homojen lippu. Se on kaikkien seksuaalisten vähemmistöjen lippu.


    • Anonyymi

      Miksi sinä rinnastat sateenkaarilipun polttamisen Raamatun polttamiseen? Onko niillä jotain yhteistä vai ovatko ne jotenkin toistensa vastakohdat?

      • Anonyymi

        Anonyymi-ap on samanlainen kuin Ilkka Luoma. Häne ei vastaa koskaan hänelle esitettyihin kysymyksiin.


    • Anonyymi

      Homoilu ei muutu yhtään vähemmän luonnonvastaiseksi tai vähemmän synnilliseksi, vaikka sitä miten rehvakkaasti toitotettaisiin ja eri mieltä olevat vangittaisiin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      440
      2568
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      14
      2430
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      252
      1475
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1139
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      425
      1060
    6. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      62
      1056
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      155
      922
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      908
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      869
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      855
    Aihe