Itseilmaisun puute katkeroittaa

Että ei pääsee ilmaisemaan itseään on pahasta.
Ihminen pitää sisällään kaiken ja kärsii
vielä syyttää muita
vaikka taiteen keinoin pääsisi ylitse itse

Syyttely, pahan ajattelu, viha, heikennyt terveys...
kaikki johtuvat siitä, että ihminen ei tee itselleen mieluisan
luovan harrastuksen...
1230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sosiaalinen mutta ei luova ihminen harjoittaa sosiaalista terroria

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että ei pääsee ilmaisemaan itseään on pahasta.
Ihminen pitää sisällään kaiken ja kärsii
vielä syyttää muita
vaikka taiteen keinoin pääsisi ylitse itse

Syyttely, pahan ajattelu, viha, heikennyt terveys...
kaikki johtuvat siitä, että ihminen ei tee itselleen mieluisan
luovan harrastuksen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu