Joukkotappelu Lahdessa

Anonyymi-ap

Oli joukkotappelu lauantaina 26.8.2023 Lahden kirkon pihalla kello 18 aikoihin. Iso lauma ulkomaalaisia nuoria ja muutama suomalainenkin. Oli ihan autot ajettu kirkon parkkipaikalle. Kummallista touhua kun lapsiperheiden pitää pelätä kirkon pihalla. Varmaan tekosyy tappeluun venetsialaisista saatu?

16

1323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä kirkko?

      • Anonyymi

        Ristinkirkon parkkipaikan edessä.


    • Anonyymi

      Iso mamujengi siellä pyöri ja huuteli jotain tappelemisesta. Tyhmää ajaa tappelijoiden autoilla sinne parkkipaikalle. Niistä saisi rekkarit. Tosin kuka noita tutkii. Siinä lähellä on kyllä joku koulu. En tiedä olisiko jengi sieltä siirtynyt kirkon pihalle? No tämä Lahti nyt on ihan slummia.

      • Anonyymi

        Voisko mamut häätää pois?


    • Anonyymi

      "LAHDESSA"? Et taida olla aito Lahtelaine? Aito olisi kirjoittanut LAHESSA, ei LAHDESSA! Noo, Lahti muuttui paskaksi mestaksi 1970 luvun jälkeen ja sen jälkeen siellä ei ole ollut enää mitään hyvää...

      • Anonyymi

        Eiköhän se ole ihan v... n sama kirjoittaako sen Lahdesta tai LAHESTA. Pitääkö sun tollasessa nillittää


    • Anonyymi

      Oliko mukana koulutuskeskus salpauksen turvallisuusalan opiskelijoita, kuten jokunen vuosi sitten. Heitä poliisi oikein kuulusteli tappeluista.
      Turvallisuusalan opiskelijoita kyllä koulutetaan voimankäyttöön, joten osaamista varmasti löytyy, jos on tarvetta.

      • Anonyymi

        Sillä voimankäytönkoulutuksen tuntimäärällä mitä turvallisuusalan opiskelijat saavat Salpauksessa ei osaamista tositilanteessa löydy. Vaaditaan tekniikoiden harjoittelua ja toistoja useita satoja kertoja jotta niitä osaa käyttää tehokkaasti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sillä voimankäytönkoulutuksen tuntimäärällä mitä turvallisuusalan opiskelijat saavat Salpauksessa ei osaamista tositilanteessa löydy. Vaaditaan tekniikoiden harjoittelua ja toistoja useita satoja kertoja jotta niitä osaa käyttää tehokkaasti.

        Niitä tekniikoitahan ei saa käyttää muualla kun ainoastaan työtehtäviä suorittaessa ja jos tilanteen selvittämiseksi EI OLE muuta mahdollisuutta ja keinoa siihenkin oltava perusteltava syyt käyttää. Toki hätävarjelun voi käyttää mutta täytyy olla hyvin perusteltu syy.
        Mitä oppilaille opetetaan muuallakin Suomessa on vain poliisihallituksen määräämät tekniikat ei muuta ja se on vasta jäävuorenhuippu.


    • Anonyymi

      Tulka tappelee jos uskallatte. Meitä monta rohkeaa parkkiksella motoripyörämuseon luona illalla kun pimeä. Rasisti pska.

      • Anonyymi

        Voi sua reppanaa kun ihan isolla porukalla uhoat ja et valoisaan aikaan uskalla.
        Säälittävää uhota isolla porukalla.


      • Anonyymi

        Minä tulla tanne suomi maa tuolta pas,,a maja hiekkalinna savimaja aaviko lampaiden paimen poika olen🤣🤣🤮


    • Anonyymi

      Benguerrahin veljesten uusia oppilapsia siellä?

      • Anonyymi

        Onnettomia ovat


    • Anonyymi

      Kirka ja sen veli?

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      99
      2239
    2. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      218
      1901
    3. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      173
      1722
    4. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      101
      1306
    5. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      38
      1190
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1098
    7. Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?

      😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo
      Luterilaisuus
      275
      802
    8. 90kW kulutus

      Joku kirjoitti sellaisesta tehomaksuaiheen yhteydessä. Tuollainen kulutushan vaatisi pääsulakkeiden kooksi jo vaikka mit
      Maailman menoa
      180
      681
    9. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      47
      625
    10. Vanhemmassa miehessä

      on sellaista elämän mukana tullutta viehättävää charmia. Hän paranee iän myötä niinkuin hyvä viini tai juusto! Tuli tuo
      Ikävä
      50
      623
    Aihe