Oli joukkotappelu lauantaina 26.8.2023 Lahden kirkon pihalla kello 18 aikoihin. Iso lauma ulkomaalaisia nuoria ja muutama suomalainenkin. Oli ihan autot ajettu kirkon parkkipaikalle. Kummallista touhua kun lapsiperheiden pitää pelätä kirkon pihalla. Varmaan tekosyy tappeluun venetsialaisista saatu?
Joukkotappelu Lahdessa
Anonyymi-ap
151359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mikä kirkko?
Ristinkirkon parkkipaikan edessä.
Iso mamujengi siellä pyöri ja huuteli jotain tappelemisesta. Tyhmää ajaa tappelijoiden autoilla sinne parkkipaikalle. Niistä saisi rekkarit. Tosin kuka noita tutkii. Siinä lähellä on kyllä joku koulu. En tiedä olisiko jengi sieltä siirtynyt kirkon pihalle? No tämä Lahti nyt on ihan slummia.
Voisko mamut häätää pois?
"LAHDESSA"? Et taida olla aito Lahtelaine? Aito olisi kirjoittanut LAHESSA, ei LAHDESSA! Noo, Lahti muuttui paskaksi mestaksi 1970 luvun jälkeen ja sen jälkeen siellä ei ole ollut enää mitään hyvää...
Eiköhän se ole ihan v... n sama kirjoittaako sen Lahdesta tai LAHESTA. Pitääkö sun tollasessa nillittää
Oliko mukana koulutuskeskus salpauksen turvallisuusalan opiskelijoita, kuten jokunen vuosi sitten. Heitä poliisi oikein kuulusteli tappeluista.
Turvallisuusalan opiskelijoita kyllä koulutetaan voimankäyttöön, joten osaamista varmasti löytyy, jos on tarvetta.
Sillä voimankäytönkoulutuksen tuntimäärällä mitä turvallisuusalan opiskelijat saavat Salpauksessa ei osaamista tositilanteessa löydy. Vaaditaan tekniikoiden harjoittelua ja toistoja useita satoja kertoja jotta niitä osaa käyttää tehokkaasti.
Niitä tekniikoitahan ei saa käyttää muualla kun ainoastaan työtehtäviä suorittaessa ja jos tilanteen selvittämiseksi EI OLE muuta mahdollisuutta ja keinoa siihenkin oltava perusteltava syyt käyttää. Toki hätävarjelun voi käyttää mutta täytyy olla hyvin perusteltu syy.
Mitä oppilaille opetetaan muuallakin Suomessa on vain poliisihallituksen määräämät tekniikat ei muuta ja se on vasta jäävuorenhuippu.
Tulka tappelee jos uskallatte. Meitä monta rohkeaa parkkiksella motoripyörämuseon luona illalla kun pimeä. Rasisti pska.
Voi sua reppanaa kun ihan isolla porukalla uhoat ja et valoisaan aikaan uskalla.
Säälittävää uhota isolla porukalla.
Minä tulla tanne suomi maa tuolta pas,,a maja hiekkalinna savimaja aaviko lampaiden paimen poika olen🤣🤣🤮
Benguerrahin veljesten uusia oppilapsia siellä?
Onnettomia ovat
Kirka ja sen veli?