hei, täällä tollo, entinen Intian matkaaja kysyy taas.
Saako turistiviisumilla olla 3kk yhtäjaksoisesti maassa.
Olen lukenut KAIKKI helevetin ohjeet monesta eri paikasta, eikä tuu tolkkua. Todella monimutkaisesti sanottu asiat.
Eli onko turistivisa vaan 30pv ja sitten veke? Ja onko se vaan e-visa. Vai jos hakee lähetystöstä visan, niin onko se sitten 3kk vai onko sekin lyhentynyt jo 30 päivään?
Pitääkö hankkii joku vuoden tai viiden vuoden visa ja miten kauan saa olla sinä aikana yhtäjaksoisesti, kun joutuu taas veke että saa palata uudestaan.
Elikkä haluaisin olla YHTÄJAKSOISESTI 3 kk, miten se onnistuu nykypäivänä, jessus.
Asialliset ja yksinkertaiset vastaukset kiitos, vi..ttuilijat pysyköön poissa.
viisumi selkee ohje
Anonyymi-ap
1
614
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ne halua turisteja sinne,mutta 30 pv saa olla varmasti. Osta huumeita ja jää kiinni poliisille niin 15 v.pikaviisumi ansaittu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611179- 42891
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että326657- 51651
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116626- 51618
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 93600
- 75566
- 56564