Helluntailaisuus

Jyväskylässä suuri määrä?
12366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sinähän sen tiedät hihhuli uskovainen

Äänestä
  • Kiinnostaa yhtä paljon kuin p.....aa

    Äänestä

Jumala pitää pihdeissään

Äänestä

Uskovat villejä huhuja. Eivät uskalla auktoriteettiä vastustaa.

Äänestä

Mitä enemmän uskovaisia, sen parempi. Muistatko suuren herätyksen Niilo Ylivainion aikaan?

Äänestä
  • Ovat kuolemanpelkoista sakkia uskovat semmosen mitä ei ole olemassakaan

    Äänestä

  • Niilo oli naurettava pelle . . .täysälvänä . . .ja mitä enemmän ihmiset sivistyy ja kouluttautuu niin siinä harhat kaikkoaa . . .

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ovat kuolemanpelkoista sakkia uskovat semmosen mitä ei ole olemassakaan

    Entisiä linnan venkuloita suurin osa, olevinaan uskossa.

    Äänestä

Uskomaton juttu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jyväskylässä suuri määrä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu