Suomalaismiehet eivät pysäytä puukottajaa, koska tämä voi puukottaa. Paiwand pysäytti tästä syystä.

Anonyymi-ap

https://yle.fi/a/74-20047789

Oikein tyypillinen tilanne nykyajan Suomessa, että kun jotain OIKEASTI tapahtuu, niin nämä kännipäissään niin kovaa esittäneet suomalaiset miesressukat eivät tee tositilanteessa tasan yhtään mitään. Onneksi nyky-Suomessa on näitä Paiwandin tapaisia oikeita miehiä, jotka toimivat silloin, kun jotain oikeasti tapahtuu. Mutta hävettää vain suomalaiset nykymiehet.

Moni suomalaismies perustelee pelkoaan sillä, että puukottaja voi puukottaa. Paiwand taasen pysäytti puukottajan juuri tästä syystä. Näin se vain menee se ero miesten välillä. Selittelyjä en kaipaa - nyt lasketaan vain teot.

Jotkut perustelevat pelkoaan sillä, että kiinniottaja voi joutua syytteeseen. No tätä tornihuhua kuulee vuodesta toiseen. Onhan se kiva, että on joku itsestä riippumaton tekosyy, mutta ei tämä väite syytteestä pidä paikkaansa. Olen itse ottanut kriminaalin kiinni ja painin seurauksena tämä vuosi hieman verta. Poliisi heitti vain hyvää läppää kriminaalin asvaltti-ihottumista. Kuuluu lajiin. Se on sitten eri juttu, jos hakkaa nyrkillä tai potkii kriminaalia. Pakkokeinolaki antaa sinullekin oikeuden käyttää riittävää voimaa rikollisen kiinniottamiseksi. Mitä kovempaa tämä pistää hanttiin, sitä kovempaa saa vääntää vastaan. Rehellinen paini on ihan hyvä tekniikka pistää kriminaali pakettiin.

Eli miehistykää, ei anneta tilaa rikollisuudelle.

8

605

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persut ympärillä pistivät kädet silmille mamun puuttuessa asiaan.

      • Anonyymi

        🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

        😋 ­­N­­y­m­­f­­­o­­­m­­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17994741G

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Olen itsekin huomannut miten munattomia useimmat suomalaismiehet ovat nykyään. Ihmekös näpistelijät juhlivat.

    • Anonyymi

      Puukottajan pysäyttäjä joutuu itse linnaan, koska ollaan Suomessa.

      • Anonyymi

        ainakin kantasuomalainen saa syytteen...


      • Anonyymi

        Juuri näin, Helsingin käräjäoikeudeltakin on tullut sellainen ratkaisi perusteluineen, että erään rikollisen kiinniottajan olisi pitänyt soittaa mieluummin poliisille kuin ruveta itse lain mahdollistamaan kiinniottoon. Edes kirjattu laki ei näytä kaikkia tuomioistuimia kiinnostavan.


    • Anonyymi

      Kännissä ei riitä reaktiot eikä tasapaino.
      Selvin päin ei riitä rohkeus.

    • Anonyymi

      Suomalaiset naiset ne vasta turhia onkin, loisivat miesten työllä rakennetussa yhteiskunnassa, eivätkä taatusti mene ottamaan mitään henkilökohtaista riskiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      47
      7685
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4263
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3735
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3200
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2886
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      65
      2601
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      61
      2474
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      51
      2398
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2349
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2296
    Aihe