Uudet naapurini ovat outoja. Olen heille monesti sanonut,että mitä saa tehdä ja mitä ei. Eivät usko.Pitävät telkan kovalla. Niin minäkin pidän, mutta se on eri juttu.Polttavat partsillla tupakkaa ja arvatkaa kuinka harmillista on mennä itse tupakalle parvekkeelle kun siellä jo on röökin haju valmiina. hyviä neuvoja kaivataaan moisten sadistien poistamiseksi.
Oudot naapurit
lakia naapurille
71102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ja ole korva tarkkana milloin tulee mieleistäsi ohjelmaa.Aukaset sitten vasta telkkarin.Selvää säästöä.Ja jos sun partsilla haisee ikävästi tupakka,lopeta tupakointi.Samoin säästövinkki.
Neuvon sinua,hanki elämä ja älä puutu toisten naapurien elämään.
Ristiriitaista on se että kun menet röökille niin valitat naapurin tupakan hajusta ja kyllä sinun tupakointisi häiritsee myös muita naapureita yhtä paljon.
Jokainen elää tavallaan ja myös televisiota saa pitää suurella äänellä,jos itsekin huudatat toosaa isolla niin kyllä naapurisi pitää myös television kovalla.
Outoa että puutut naapurien elämään jokainen saa elää omalla tavallaan.
Neuvo sinulle: Hanki enemmän ikää, jotta kykenet ymmärtämään sarkasmia.
Tyypillistä suomalaisuutta, rannalla huutaa suomalainen ja vastarannalla huutaa toinen samanlainen!!! Jutussasi ei ole päätä eikä häntää.
aina ei voi voittaa, ja toiset häviää aina.
mun on pakko pitää radioo/stereoita lujalla kuuluu nääs ihme koputtelua ja huutoa,yleensä huutavat että hiljaa oisivat sit hiljaa eivätkä vain huutais sitä ihme porukkaa.
ja kolisee jossain. ei ole kivaa. napsutusta napsutuksen perään, ja taas norsunjalat laukkaa. välillähuudetaan ja paiskotaan ovia kuin tuulispäät eikä rauhaa ole missään. eihän niillä ole itselläänkään rauhaa kun tuollaisessa mekkalassa jaksavat elää. olen koittanut karkkia viedä ystävänpäivänä ja korttia muttei ole tullut edes jouluna mitään takaisin. kiittämättömät... hedelmäkoria näytti nainen kantavan, mistä lie arpajaisista oli senkin voittanut. olisi nyt edes yhden banaanin voinut pistää, leuhkimus. ja sitten ollaan niin ylpeää kun ollaan laihoja ja kaupassakin vain kyylätään leipähyllyn takaa, että ostaisiko sitä nyt eilisen vai toissapäiväisen ruisleivän. ei tällaista tajua.