Kumpi ompi

Anonyymi-ap

En vanhana demarina ole saanut selville, onko Lindtman vasemmisto- vai oikeistodemari. Sitä ei ole missään uutisissa kerrottu.

12

519

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puolue julistautui eläinrääkkääjien puolueeksi. Kerran psykopaatti, aina psykopaatti.

      • Anonyymi

        Puhutko nyt perussuomalaisista?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Puhutko nyt perussuomalaisista?

        Onko sinun vaikea ymmärtää luettua tekstiä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Puhutko nyt perussuomalaisista?

        Tiedän perussuomalaiset, mutta kyselin demareista. Onko Lindtman tannerilainen vai ammattiliittojen mielistelijä.


      • Anonyymi

        Kikkel Mikkel rääkkäsi kissoja kun oli paha mieli perhetragediasta. Rattijuoppous on meriittinä demarikategoriassa.
        "Näkkäkäjärven kissarääkkäämö, kuinka voin auttaa".


    • Anonyymi

      Omien sanojensa mukaan lintmanni ei koskaan ole ollut rasisti. Mitä nyt joskus vuosia sitten on nostanutkin kätensä natsitervehdykseen.
      Onko toistuva, tietyn kansan ryhmän jatkuva maalittaminen syrjintää, vai onko se sallittua demarille tässä maassa?

      • Anonyymi

        Demareille on kaikki sallittua tässä maassa. Sen takaa media, joka ylistää puoluetta Ylen ja Hesarin johdolla.


      • Anonyymi

        Silloin on paljon natsitervehdyksiä tekeviä suomalaisiakin upseereita, kun Hitler kävi Mannerheimin syntymäpäivillä kesäkuussa 1942.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Silloin on paljon natsitervehdyksiä tekeviä suomalaisiakin upseereita, kun Hitler kävi Mannerheimin syntymäpäivillä kesäkuussa 1942.

        Pikkusen eri juttu Mannerheimin syntymäpäivänä tehdyt natsitervehdykset asevelityypeille.
        Ei tiedetä Mannerheimin tehneen natsitervehdystä, mutta Lindtmanin kyllä tiedetään näin tehneen...nykypäivänä.
        Puolueettoman, itsenäisen Suomen kansalaisen natsitervehdys on kyllä törkeää ja ,todella kornia, anteeksiantamatonta käytöstä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Demareille on kaikki sallittua tässä maassa. Sen takaa media, joka ylistää puoluetta Ylen ja Hesarin johdolla.

        Kissantappajan/kiduttajan, vanhusten kiusaajan, rattijuopon sekä "ikänsä tasa-arvoa kannattaneen" natsitervehdyksen tempaisseen "rehelliset, katuvat ja vakaat" anteeksipyynnöt ovat tehneet vaikutuksen ja uponneet myös RKP:n arvomaailmaan. honkhonk! Ei ole yhtään urputusta kuulunut, ja anteeksipyyntöjen sävy on ollut kaiketikin oikea.
        Mutta demarithan ovatkin osoittautuneet rehdeiksi ja rehellisiksi sekä luotettaviksi henkilöiksi vuosien saatossa. Muistakaamme esim. vaikkapa Rinne, yks pressa, Marin , Lipponen... muutamia mainitakseni.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Silloin on paljon natsitervehdyksiä tekeviä suomalaisiakin upseereita, kun Hitler kävi Mannerheimin syntymäpäivillä kesäkuussa 1942.

        ne teki niitä tervehdyksiä Hitlerille eikä Mannerheimille'


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      27
      3176
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      853
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      770
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      740
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      684
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      601
    7. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      41
      560
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      559
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      549
    10. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      11
      543
    Aihe