Kertokaa kuinka veemäisiä palveluohjaajia teillä on/ollut.
Palveluohjaaja
17
913
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan pihalla olevia, ei alan koulutusta ja huomaa kyllä vanhoissa tavoissa. Kielenkäyttö ja töiden suunnittelu ihan onnetonta. Vähän väliä joutuu esimiehelle valittamaan kun omaa päätä ei opi käyttämään. Ainakin suuret firmat eivät pärjää ilman ohjaajia. Kohteita on paljon, ja kentällä olevat eivät ehdi opastamaan, jos juoksutetaan joka paikassa.
- Anonyymi
Surkeita.. Varsinkin jos ei ole kunnollista yhteistä kieltäkään niin vielä vaikeammaksi menee homma. Säätävät omiaan ja mun kohteessa ohjaaja käy siivoaan illalla ja aina on vaunut/siivouskeskus ihan sekaisin ja ovi auki, aina saa esimiehelle huomautella milloin mistäkin.
- Anonyymi
Lisään että työhön vain osittain sitoutuneita on pahinta sietää.vähön väliä Tinderiä vilkuillaan, ja meikkiä korjataan. Sitten ihmetellään kun kerran sain raivarit. Ulkona, ja annoin palaa . Sanoin että ei p..sun jaloissa pyörimässä ole. Kummasti lähti matkaan, muka jotain tekemään.
- Anonyymi
Yks joka halasi ja mielisteli työkaverit ja asiakkaat. Melkoinen show oli naisella meneillään. Mitään aitoa tuossa halaamisessakaan ei ollut. Ihan kuin jääpuikkoa olis halannut.n
- Anonyymi
Missä päin tämmöinen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä päin tämmöinen?
Kuulostaa tutulta, Jyväskylässä ainakin oli yksi tämmöinen.
- Anonyymi
Pahin oli palveluohjaaja joka toimi myös työsuojeluvaltuutettuna. Toimii vissiin vieläkin. Pahimman luokan sekopää. Päässä jotain pahasti vialla.
- Anonyymi
Siivousalalla sekopäitä riittää.
- Anonyymi
Siiivousfirmoissa ja siivousalalla yleensäkin, niin on paljon mätää. Kyllä olisi hyvä liittojen tutkia nämäkin touhut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siiivousfirmoissa ja siivousalalla yleensäkin, niin on paljon mätää. Kyllä olisi hyvä liittojen tutkia nämäkin touhut.
On todellakin paljon sekopäitä,ei meidän normaalien kannata edes tutustua näihin ihan ihmesakkia. Minä teen työni huolellisesti ja tunnollisesti silti mikään ei kelpaa ja valitusta tulee lähes viikottain,on suosikkeja ja selän takana puhumista ja mustamaalausta.
- Anonyymi
Tällä hetkellä weemäinen Työnantaja,on kuin sitruunan niellyt kokoajan,valuttaa eikä mikään kelpaa,olen tehnyt tämän alan töitä yli 13 vuotta,tulin uutena taloon reilu kuukausi sitten eikä ole päivääkään mennyt etteikö joku aina valittaisi jostakin,esimies ihan pihalla on kuppikuntia,selän takana puhumista,suosikkeja yms, ei ole yhtään toivottu ja tervetullut olo. Harkitsen lopettamista mutta ei ole varaa siihen katselen kokoajan uutta työpaikkaa, en siedä täällä oloa en hakua mennä taukotilaankaaan siellä vasta olo onkin ettei kuullu tänne. Tutustumiset yms ovat turhaa kun kukaan ei puhu mulle tai vastaillaan yksisanaisesti. Pelkkää paskaa tämäkin työyhteisö. Työelämä on yliarvostettua ongelmista ei puhuta ja sitten valitetaan työvoimapulaa ja sitä ettei suomalaisille kelpaa työt! Jos puhuttaisiin työpaikan oikeista ongelmista ja siitä miksi moni irtisanoutuu,saikuttaa tms niin saisivat työnantajatkin nenilleen.
- Anonyymi
Luottamushlö meillä ainakin pomon puolella ja uskoo kaiken mitä tää pomo lässyttää.. työntekijä on aina väärässä ja tekee kaiken väärin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luottamushlö meillä ainakin pomon puolella ja uskoo kaiken mitä tää pomo lässyttää.. työntekijä on aina väärässä ja tekee kaiken väärin.
Tälläisen luottamushenkilöt pitäisi karkottaa maasta jonnekin maailman pahimpaan kolkkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luottamushlö meillä ainakin pomon puolella ja uskoo kaiken mitä tää pomo lässyttää.. työntekijä on aina väärässä ja tekee kaiken väärin.
Onko iso firma kyseessä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko iso firma kyseessä
Keskikokoinen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskikokoinen
Sollilla ainakin kaikki vetävät yhtä köyttä. Kenellekkään ei voi puhua, koska kukaan ei ole puolellasi.
Siellä on palkattu kaverit, kaverin kaverit ja tutut tietty ihan tarkoituksella, ettei kukaan ota valituksiasi vastaan. Tieto menee pomollesi, että olet valittanut ja sen jälkeen oletkin merkitty ihminen, etkä hyvällä tavalla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988