ADHD/KEHITYSVAMMA

Anonyymi-ap

Miksi ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ilman Adhd juttua ei kestä jos minä ADHD JA LIEVÄN ÄLYLLISEN KEHITYSVAMMAISENA puhun totuuksia asioiden suhteen jotta minä Adhd ja kehitysvamman saaneena osaan yksin selvittää.

Sen mistä tietää selkeän älyllisen kehitysvamman ne kehitysvamman saaneet vihaa kehitysvamma kun taas ne joilla on on todettu ADD JA ADHD on selkeä diagnoosi ne ei halua muokata omaa kehitysvamma sanaa ne joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ja Adhd ne haluaa tappaa ne kehitysvamman saaneet jotka jotka ovat ilman Adhd ja Autismi diagnoosi juttua.
Me joilla on ADHD kehitysvamma lääkärin mielestä selkeä diagnoosi meillä on ehdottomuus oire joka tarkoittaa sellainen jolla on Adhd ja Lievä älyllinen kehitysvamma sellainen jos sanoo haluaa kirjoittaa kehitysvamma jutusta eikä mistään muusta niiden joilla on pelkkä Lievä älyllinen kehitysvamma on turhaa kieltää minua vaikean Adhd saaneena käyttämästä kehitysvamma sanaa.

Minun kohdalla ADHD Tekee jumitus jutun yhteen samaan asiaan.

Ne jotka ovat salkeän vaikean Adhd saaneita kehitysvamma puolella ne vihaa niitä joilla on Lievä älyllinen kehitysvamma ilman Adhd juttua.

3

723

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kukaan mun tuntema lievästi kehitysvammainen jolla on adhd ei halua tappaa ketään.

      Muutenkin puhut niin outoja etten suoraan sanottuna ymmärrä yhtikäs mitään.

    • Anonyymi

      Väität siis, että jos sinä olet tietynlainen kun sinulla on lievä kehitysvamma ja ADHD, niin kaikki muutkin joilla on samat vammat ovat myös samanlaisia? Mitä olen viestejäsi lukenut täältä, niin en todellakaan ole sellainen kuin sinä vaikka minullakin on lievä kehitysvamma ja ADHD. En esimerkiksi haluaisi myrkyttää ketään tai puhu muiden kehitysvammaisten tappamisesta lopetuspiikillä kuten sinä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      244
      2165
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      189
      1644
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1302
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1005
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      816
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      800
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      771
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      760
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      746
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe