SDP:n kokouksen puheet nosti karvat pystyyn, puheen taantumuksellisista voimista oli kuin 60-70-luvun kommareilla. Mihin ollaan menossa, kun hallitus pitää saada kaataa, ennen kuin se on ehtinyt tehdä mitään.
Tärkeimmäksi asiaksi nousee maahanmuuttajien kohtelu, mitään kritiikkiä ei saisi olla ja näin saadaan aikaan itsesensuuri kuin kekkoslandian aikoina.
Henriksson ei tiedä onko hallituksessa vai sitä kaatamassa. Joka tapauksessa ruotsinkieliset ovat olleet rasistisia suomenkielisiä kohtaan vuosisatoja eikä asia ole vieläkään muuttunut, olen sen henkilökohtaisesti saanut kokea.
Nyt jos koskaan pitäis puhaltaa yhteen hiileen ja valmistautua pahempiin aikoihin. Juuri luin kirjoituksen, missä kerrottiin puolustusvoimien mahdollisuuksista ottaa käyttöön yksityistä omaisuutta ja rajoittaa elämää. Venäjän hulluudesta johtuen voi olla mahdollista, että ollaan vielä tilanteessa jossa kaikki mahdolliset rajoitukset tulevat voimaan. Käykö kuin viime sotien aikaan, että ruotsinkieliset livahtavat Ruotsiin viettämään makeaa elämää ja diskuteeraamaan.
Ruotsin kielisillä on paremmat mahdollisuudet päästä yliopistoon vain sillä perusteella, että äidinkieli on ruotsi. Eli yliopistossa on rupusakki, joka ei suomenkieliseen pääsisi ollenkaan, mutta joten kuten selvittyään opiskeluista on tie auki kaikkiin valtion ja yhteiskunnan johtopaikkoihin avoinna.
Sosiaalidemokraatit ja RKP
21
277
Vastaukset
- Anonyymi
''Juuri luin kirjoituksen, missä kerrottiin puolustusvoimien mahdollisuuksista ottaa käyttöön yksityistä omaisuutta....''
Valmiustilalain perusteella. Ollut voimassa iät ja ajat:))) - Anonyymi
Menneisyydestä löytyy komunisteja fasisteja aina sisällissodan repimään maan kahtia jakoon. Demarit on tällä kertaa nyt moraalisin puolue.
- Anonyymi
Demarien moraali, kaksoisstandardit,
omassa puolueessa hyväksytään sellainen mitä ei toisessa hyväksytä.
- Anonyymi
Tämän Henrikssonin voi jättää nyt miettimään
Purra on hyvin varovainen hänen kanssaan eikä kaiva ns. verta nenästään
veikkaan myös että hiukan varovainen 88-Lindtmanin kissateurastustukemisen kanssa
Purra on kaksikielisestä kunnasta
sen äänikuningatar
ja PS on siellä SUURIN PUOLUE
ja puhuu pakkoruotsia sujuvasti ja Henriksson
tietää tämän samoin kuin että 2027 RKP menettää yhden paikan kokoomukselle
hänen vaalipiiristään ja tämä on ns. varma demograafisen kehityksen takia eikä siis suoraan politiikan joka tietenkin voi aina edistää tappiota
RKPn kannatus ei riipu niiden politiikasta vaan väestökehtityksestä
RKP vastusti ydinvoimaa kun Loviisasta tuli suomenkielinen (enemmistö 55 - 42)
rkp siis vastustaa työpaikkoja yleensä ja puhuu koulutuksesta
ei työstä
RKP -rasismi on täysin tunnettu ja Lipponen
joka on sostalapsi eikä silti osaa pakkoruotisa, cum laude yo-kirjoituksissa
minullakin on ällä niin kuin melkein meillä koulussa kaikila koska kävimme
saksapainotteisen eli se on hyvin samaa
niin Lipponen putininkaasurenki ja itseään kehuja otti vastaan Freudenthal-rasistimitalin jne - Anonyymi
Antille: joka toiselle kuoppaa kaivaa,
siihen itse lankeaa.- Anonyymi
joka kissalle kuoppaa kaivaa siihen itse änkeää
PERSUT on pilannut rasistisuudella tämän vuoden, milloin hallitus voi aloittaa työskentelyn, julistukset irti rasismista on höpö höpöä, rasismi kohu alkoi kun Orpo halusi persut hallitukseen.
Suomessa ei keskusteltaisi rasisismista ollenkaa, syy siihen tulee kun olemassa puolue persut. PERSUT heidän olemassa olo perustuu rasismiin, ilman rasismia ei olisi PERSUJA.
Vasen laita aina vastustustanut sortoa puolustaa heikommassa asemassa olevia.
Orpo puolustaa rikkaita - Persut puolustaa nationalismi uusnatsi äärioikeistoa.
Joku Kontula voi edustaa komunismia. Komunismin kaatamiseen tarvittiin sosiaalidemokraatteja, sen voi lukea historiasta jos ette satu tietämään.- Anonyymi
Helpottiko olosi?
- Anonyymi
Hallitus on jo aloittanut työnsä,
jos et sitä tiennyt.
Mutta alussahan se vasta on.
Pääsee vauhtiin kun eduskunta on palannut lomalta.
- Anonyymi
Lindmannin puhe oli kuin kaikuja puolen vuosisadan takaa; taantumus, paluu menneisyyteen, kun NL oli suuri ja mahtava , ainakin puheissa.
- Anonyymi
Lindman on pukki kaalimaan vartiana,"emme hyväksy minkäänlaista rasismia"mites on omien toimien laita ollu!?Muutenkin näillä tyypeillä on mennyt puurot ja vellit sekaisin,eivät erota sananvapautta ja rasismia toisistaan,kaikki tuntuu olevan rasismia mitä toiset sanoo.
- Anonyymi
Muistan hyvin Putin putkimiehen huseeratessa politiikan kärjessä ja oli jatkuvasti vetämässä keskustelua suuntaa, ettei naapuria saanut arvostella. Nyt on nähty millainen naapuri on ja samat taantumukselliset sanat soi demojen suusta.
Miksi media ottaa yhä lausuntoja putkimieheltä hän on vanha höperö menneestä maailmasta.
Miten Lindeman voi vakuuttaa, että natsitervehdys oli leikkiä tai pila, olisi jättänyt tekemättä. Kissankiduttaja on useasti tuomittu ja nyt kunniallinen kansalainen, niinkö? Tuollaisiin tekoihin syyllistyneen ihmisen empatia tai moraali ovat hukassa. Se on vaan niin että tehtyä ei saa tekemättömiksi, persujen sanomisia kaivellaan ja irrotetaan asiayhteyksistä ja ne tuntuvat olevan suurempia syntejä kuin taantumukselliset kissantappajat ja hitlernuoret jo on aikoihin eletty.
Kakkamarjat sentään.
Ei montaa vuotta kun Persu johto Eerola kumppanineen kuulutti, suomen on ryhdyttävä sotilaalliseen yhteistyöhön venäjän kanssa. Ei edes Orban Putiniin kallellaan ole ryhtynyt sotilaalliseen yhteistyöhön venäjän kanssa.- Anonyymi
vanha demenkoom ikko muistelee
ja aina värin piän
kakkamarjoilta haiseva
- Anonyymi
putinin putki kaalimaan vartijana Lipponen
Lipponen sun muut lukemattomat yritykset meni halpaan eniten fortum, persuilla ei ole millä voisi kehua itseään.
Maahanmuutolla elävä puolue ei osaa edes hoitaa maahanmuuttoon liittyviä asioita.
Purra " kyllä minua vieläkin naurattaa kun muistelen ' jos olisi ollu pyssy olisin ampunut "
- Anonyymi
Mitä me demarit voimme tehdä, kun niin raivostuttaa nuo Antti ja Mikkel.
Voimme tehdä palstan täyteen aloituksia:
Purra sitä, hallitus tätä, p'ska persut.
Eiköhän helpota. Persut voi kehua sähkösätkätehtailija Mika Niikkoa, ainoa persu joka edes yritti ulkomaan kauppaa, kumma kun kiinalaiset vakoilijat huomasivat he, laittoivat vakooja kenraalin hoitamaan Niikkoa, Niikko esitteli vakooja kenraalille eduskuntaa, ei nappikauppias Niikko onnistunut.
Niikko huomasi korona pandemiassa uuden mahdollisuuden, Mika esitteli hevosenloisnlääke auttaa koronaan auttaahan se hevoseen.- Anonyymi
Kiva, heti teet kuten neuvoin!
- Anonyymi
Kirjoituksista päätellen kaikki persut näyttäisivät olevan psyykensairaita.
- Anonyymi
Sinäkin teet työtä käskettyä.
Jatka samalla linjalla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1482814Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3632017- 401757
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii351678Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua311393Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941213- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327949Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110938Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53782